Грошей немає: ще трохи і в школі №21 у Сумах дах впаде просто на дітей
|У школі №21, що на Хіммістечку в Сумах, критична ситуація з дахом. Будівлі в якій розміщується школа – 60 років, і дах там вже давно потребує капремонту.
Ще минулого літа комісія, створена за розпорядженням мера, провела обстеження і встановила, що дах у аварійному стані.
А нинішня тепла і сира зима ще більше погіршила ситуацію – покрівля руйнується буквально на очах, так як трухляві дерев’яні конструкції поглинають вологу. По проектно-кошторисній документації, на капремонт даху потрібно 1,42 млн. грн., але в міськбюджеті на 2020 рік гроші на ці цілі закладені не були.
Найсумніше, що нічим не змогла допомогти школі і планово-бюджетна депутатська комісія, яка розглядала це питання.
– Ця проблема обговорюється вже не перший рік і кожен раз переноситься – то на друге півріччя, то ще кудись, а грошей все немає, – розповів директор 21-ї школи Олег Шпаков. – Я вже четвертий рік ходжу по комісіям, зустрічався і з мером, і з профільним заступником. На сьогодні ситуація, прямо скажемо, критична: якщо не закрити це питання хоча б частково, то з 1 вересня я не відкрию школу. Сам я не буду четвертий рік поспіль нести відповідальність і не спати ночами через це.
За словами директора, повна вартість робіт за проектом – 1,42 млн. грн. Фахівці, які обстежили дах, сказали, що на 900 тисяч можна закрити основні проблемні ділянки, а 700 тисяч – критично мінімальна сума, необхідна, щоб замінити найнебезпечніші балки, які в будь-який момент можуть впасти. Якщо таких грошей немає і їх нема звідки взяти, тоді, за словами О.Шпакова, треба вирішувати питання із закриттям третьої частини школи – перекрити, захистити і т.д.
Подяка від нащадків: Суми хочуть відмовитися від садиби Харитоненків (фото) [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/news/podjaka-vid-nashhadkiv-sumi-hochut-vidmovitisja-vid-sadibi-haritonenkiv/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]
Голова комісії Володимир Шилов сказав прямо, що вільних грошей у бюджеті немає, і порадив директору звернутися до депутатів, які закріплені за округами на Хіммістечка (Вікторія Гробова, Оксана Малюк, Євген Косяненко), щоб вони допомогли.
[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]- Я до них вже звертався, вони дали грошей, В.Гробова – 200 тисяч, Е.Косяненко – 70, і з О.Малюк ось тільки вчора домовилися, правда, вона до нас ще не доїхала, – сказав О.Шпаков. – Але тут треба враховувати і інший момент: весь цей час, поки дах протікає, у нас всередині текло з четвертого по перший поверх. І у нас з депутатами по округу була домовленість така: якщо вже була зустріч з мером та заступниками,[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]
[/su_column][/su_row] щоб на дах хоча б половину необхідної суми з бюджету виділили, то депутати дадуть грошей на ремонт внутрішніх приміщень, які постраждали від постійних затоплень. Тому що можна зробити дах, а кабінети при цьому все одно працювати не будуть. І депутати виділили гроші саме на ремонти кабінетів. Але ж ви бачили фотографії цієї даху, підкажіть вихід з положення!Однак виявилося, що ніякого конкретного виходу депутати запропонувати не могли або не хотіли. Тому що замість того щоб подумати, звідки можна зняти ці 700 тисяч (тим більше що директор департаменту фінансів міськради Світлана Липова – теж член комісії), вони стали наполегливо переводити стрілки на градоначальника і його підлеглих.
– Який вихід? Ідіть до мера і профільному заступнику, – порадив депутат Віталій Жиленко.
– Так я ж уже був у них! – нагадав директор школи. – Вони підтримують виділення грошей, але не мер ж виділяє кошти, рішення повинні прийняти депутати. Тому я і прийшов на планово-бюджетну комісію.
– Виходить, мер у нас є тільки де-юре … – сказав депутат Дмитро Лантушенко.
[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]- Так, – погодився депутат Володимир Чепік, – якби він дійсно хотів це зробити, він би викликав Світлану Андріївну (Липову. – О.З.) і профільного заступника ще рік назад і сказав: знайдіть, звідки зняти, але щоб в бюджет 2020 року ця було закладено і крапка![/su_column][/su_row]
У підсумку, коли директор 21-ї школи в черговий раз запитав, що йому робити, якщо він був уже і у мера, і у депутатів, і на комісіях, і взагалі де тільки можна, причому по кілька разів, члени планово-бюджетної комісії вирішили дати протокольне доручення меру Сум і його профільному заступнику Вірі Мотречко: знайти можливість виділити кошти в сумі 1,42 млн. на капремонт покрівлі 21-ї школи.
– Нехай вони думають, де знайти ці гроші, звідки зняти, – резюмував Володимир Шилов.
Загалом, по суті, рішення ні про що. Залишається сподіватися, що це замкнене коло розірветься і гроші знайдуться перш, ніж дах в школі впаде комусь на голову …
shans.com.ua