У Сумах запровадили додаткові обмеження щодо шуму

У вівторок, 15 серпня, виконавчий комітет ухвалив рішення «Про додаткові обмеження відносно використання транспортних засобів (іншої техніки), проведення визначених масових заходів, використання піротехнічних виробів та інших джерел надмірного шумоутворення на період дії воєнного стану».

Це зроблено задля уникнення помилкового сприйняття сумчанами звуків, схожих за діапазоном зі звуками безпілотних літальних апаратів, які виникають при експлуатації деяких транспортних засобів та побутових приладів, недопущення погіршення психоемоційного стану мешканців та уникнення психічного травмування, а також вжиття заходів щодо захисту життя людей під час повітряної тривоги.

Відповідно до рішення, на період дії воєнного стану на території Сумської міської ТГ забороняється експлуатація (зокрема, але не виключно), запуск двигунів, рух (переміщення) з  двигуном, що працює, тощо, транспортних засобів: автомобіль, мотоцикл, мопед, моторолер, скутер та інші, які використовують у своїй конструкції систему випуску відпрацьованих газів без шумопоглинача або систему прямотоку, або конструктивні особливості системи випуску газів, які утворюють надмірний рівень шуму.

Під забороною проведення мото-, автофестів, влаштування інших видів групової їзди на мотоциклах, скутерах, мопедах, автомобілях.

Також жителям громади забороняється використовувати будь-які піротехнічні вироби, феєрверки тощо, які утворюють звуки, схожі на звуки вибухів та/або за світловими ефектами нагадують полум’я (пожежу) тощо чи в інший спосіб створюють сприйняття людиною ситуацію загрозливою.

Під час оголошення сигналу «Повітряна тривога» не можна працювати мотокосами, бензопилами, іншими інструментами з двигунами внутрішнього згорання.

Не дозволяється трансляція, відтворення аудіо- та відеопродукції розважального характеру з надмірним рівнем шуму у місцях загального користування (зокрема, але не виключно), в транспортних засобах, на літніх майданчиках, в закладах ресторанного господарства тощо, а також на територіях (земельних ділянках), які не є місцями загального користування.

Контроль за дотриманням вимог рішення забезпечують у межах своїх повноважень відповідні органи державної влади, місцевого самоврядування та створені ними (чи їх посадовими особами) у встановленому порядку колегіальні органи.

Управління патрульної поліції в Сумській області забезпечуватиме виконання даного рішення на території Сумської міської територіальної громади.

Рішення набуло чинності з дня ухвалення.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *