У Сумах знову загальмувався тендер на теплову перемичку – через скаргу одного з учасників закупівлі

Наприкінці 2023 року в Сумах відбувся ще один тендер на «Реконструкцію теплових мереж для забезпечення взаємного резервування теплових джерел Сумської ТЕЦ та КППВ в м. Суми». Мова йде про так звану перемичку між Сумською ТЕЦ та котельнею Північного промвузла, яка дозволить третині містян в разі необхідності отримувати тепло від ТЕЦ, а не від КППВ, в якої постійно проблеми то з газом, то з ліцензією…

Нагадаємо, що перший тендер, який був проведений у вересні минулого року, на 1 млрд 299 тис. грн, одразу викликав дуже багато сумнівів і був оскаржений Держаудитслужбою. «До процедури виникло немало питань, – коментував тоді керівник Сумської МВА Олексій Дрозденко. – У переможця відсутнє підтвердження по техніці для виконання відповідного виду робіт, а також підтвердженні кваліфікації, тобто що він взагалі виконував подібні проєкти. Закупівельна процедура прописана таким чином, що виграти може будь-який підприємець. А будівництво дуже важливе і складне. Ціна – окрема тема. Науковці дійсно планували різні варіанти. Найдешевший коштував близько 70 млн грн, другий і третій – 200-400 млн. Звісно, 1,3 млрд дуже дивує і насторожує. Технічно перемичка нам потрібна. Але необхідно переробити тендерну документацію та провести закупівлю ще раз».

І от другий тендер був оголошений 28 листопада – проте знову на 1 299 234 500 грн і завершений 11 грудня. В ньому взяли участь три учасники, переможцем електронна система визнала ТОВ «Інвентум Україна», яке запропонувало ціну 813,3 млн грн, тобто майже на пів мільярда менше. Воно ж відразу дало ціну 866 млн грн. Інші – від 1,2 до 1,3 млрд грн. Під час аукціону ціна була знижена.

Проте договір знову не підписаний. Адже одне з підприємств-учасників оскаржує такий висновок в Антимонопольному комітеті. Скарга від ТОВ «Інтех СК» зайняла аж 10 сторінок (є проблеми з обрахунком вартості будівництва, гарантійним листом тощо). На думку підприємства-оскаржувача, замовник послуг повинен був одразу відмовити нинішньому переможцеві в участі в тендері.

Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель розгляне скаргу ТОВ «Інтех СК» від 22 грудня 2023 року щодо порушення департаментом інфраструктури міста СМР порядку проведення процедури закупівлі 10 січня. Тож чекаємо на результат розгляду. Доля цього тендеру ще невідома…

До речі, це вперше, коли «Інвентум Україна» виграє тендер у департаменту. Більшість своїх тендерів ТОВ виграло у КП Київської міської державної адміністрації «Київтеплоенерго» – 30 на 67 млн грн.

Як виявилось, ТОВ «Інвентум Україна» має сумську реєстрацію. Його засновниками є Гліб Міненко (він же – кінцевий бенефіціарний власник), Жанна Талац і Олександр Гнаповський.

shans.com.ua

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *