Виконком вирішив: у Сумах на вул. Івана Сірка знову з’явиться фізкабінет?

Сьогодні виконавчий комітет Сумської міськради розглянув петицію щодо повернення фізіотерапевтичного кабінету з медичної реабілітації населення 8-12 мікрорайонів. 

“Вимагаємо повернення фізіотерапевтичного кабінету з медичної реабілітації населення 8-12 мікрорайонів м. Суми у приміщення амбулаторії N4 по Вул. І. Сірка, 33. Приміщення фізкабінету після вивезення робочого медустаткування і переведення медперсоналу до поліклініки N5 досі пусте.
А мешканці 8-12 мікрорайонів задля 10-хвилинної процедури вимушені витрачати декілька годин для отримання медпослуги на дорогу та черги в районі Хіммістечка”, – зазначає Олександр Шумило, автор петиції.

Завтра залізничний вокзал «Суми» буде закритий для відвідувачів[su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/news/zavtra-zaliznichnij-vokzal-sumi-bude-zakritij-dlja-vidviduvachiv/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

У ході голосування виконавчий комітет підтримав петицію за умови проведення ремонту фізкабінету. Адже наразі приміщення не відповідає вимогам Національної служби здоров’я України.

“На сьогодні з’ясовано, що амбулаторія №4, яка знаходиться за адресою вул. Сірка, 33, є структурним підрозділом закладу первинної медичної допомоги. Фізеотерапевтичне лікування є допоміжним методом і не входить до клінічних настанов та міжнародних протоколів Duodecim, якими користуються лікарі первинної ланки. Тому лікарями “первинки” призначатися фізеотерапевтичне лікування не може”, – говорить Наталія Кіпенко, головний спеціаліст міськвідділу охорони здоров’я.

За її словами, для того щоб відкрити фізкабінет, потрібно провести капітальний ремонт із заміною електропроводки, встановлення витяжної вентиляції, які відповідають державно будівельним нормам.

Фізіотерапевтичні послуги входять в пакет реабілітаційної допомоги, вони мають надаватися в базових поліклініках.  Оскільки амбулаторія № 4 є структурним підрозділом первинної медичної допомоги, аби відновити функціонування фізкабінету необхідно розділити функції лікувального закладу: на вторинну та первинну.

sumypost.com

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *