З 1 січня у Сумах збільшиться абонплата за водопостачання

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21 серпня 2019 № 808, з урахуванням збільшення розміру прожиткового мінімуму на 2024 рік до 2920 гривень, збільшився граничний розмір плати за абонентське обслуговування. У наступному році він становитиме 42,94 грн з ПДВ.

Відповідно, КП “Міськводоканал” відкоригувало суми плати за абонентське обслуговування, залишивши для своїх споживачів значно менший рівень абонплати.

Згідно з наказом від 26 грудня 2023 № 736 «Про встановлення розміру плати за абонентське обслуговування у 2024 році» з 1 січня 2024 року вводяться в дію наступні суми плати за абонентське обслуговування:

  • за послугу з централізованого водопостачання (без обслуговування вузлів комерційного обліку) – 11,21 грн з ПДВ;
  • за послугу з централізованого водопостачання (з обслуговуванням вузлів комерційного обліку) – 15,04 грн з ПДВ;
  • за послугу з централізованого водовідведення – 11,05 грн з ПДВ;
  • за послугу з постачання теплової енергії – 38,05 грн з ПДВ;
  • за послугу з постачання гарячої води – 9,62 грн з ПДВ.

Нагадуємо, що раніше такі витрати були включені до тарифу, проте, відповідно до чинного законодавства, з 1 лютого 2022 року абонплата виведена окремо, оскільки не є комунальною послугою.

Абонентська плата – це щомісячний фіксований платіж, що містить витрати підприємства, пов’язані з абонентським обслуговуванням споживачів: укладанням договорів, нарахуванням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води, формуванням та друком платіжних квитанцій тощо.

Абонплата нараховується з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі чи об’ємів споживання послуги.Платіж нараховується окремо на водопостачання та водовідведення (адже існують абоненти, які отримують послуги лише з водопостачання або ж навпаки – з водовідведення).

Зазначимо, плата за абонентське обслуговування не нараховується споживачам, що уклали колективний договір, тобто сплачують за цю послугу ОСББ або управителям багатоквартирних будинків.

За додатковою інформацією щодо нарахування абонплати можна звернутися за номером телефону: (0542) 700 153.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *