Аптеки в Сумах не відпускатимуть інсулін за рецептом вже с середини листопада

У районах Сумської області б’ють на сполох щодо ситуації із забезпеченням діабетиків інсуліном.

І ситуація настільки критична, що ми вже найближчим часом будемо читати новини про пацієнтів, що впали в кому. У зв’язку з цим вже ініційовано проведення позачергових сесій  Путивльської районної і міської рад.

У Сумах аналогічна ситуація з інсуліном.  Місцеві депутати в цьому році виділяли  3,8 мільйона гривень, але цього не достатньо. За останніми розрахунками міського відділу охорони здоров’я на листопад-грудень поточного року потрібно ще 1,6 млн. грн., А також 2,36 млн. – на перші два місяці 2020 го, так як, згідно закону«Про державні закупівлі», термін проведення торгів із закупівлі таких препаратів – 55 днів, тому закупівлі на перші два місяці наступного року завжди проводяться в кінці поточного. Тобто вже сьогодні потрібно знайти 4 мільйони гривень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ ЧИ ПОЧУЮТЬ СУМСЬКИХ СТУДЕНТІВ? НАВІЩО «ВБИВАЮТЬ» ЛІКАРСЬКІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ?

Нагадаю, що керівництво міста Суми постійно нагадує, що грошей в бюджеті немає. Навіть для ремонту МЦ «Романтика» гроші були взяті з цільових коштів, які планували використовувати на будівництво дитячого садка в 12му мікрорайоні тощо.

Біда в тому, якщо гроші не виділять найближчим часом, аптеки в Сумах не відпускатимуть інсулін за виписаними ендокринологами рецептами вже з середини листопада.

7 листопада депутатська комісія з питань охорони здоров’я вже підтримала міський відділ охорони здоров’я, який просить виділити вказану сумму, але остаточне рішення депутати приймуть на сесії.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *