На фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки» обрали найкраще фото Сумської області

Переможцем номінації «Найкраща фотографія Сумської області 2019» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стала світлина Золотих воріт садиби Миклашевських, що в селі Волокитине Путивльського району. Автором фото є Олександр Мальон.

[su_quote]Спокійна, врівноважена композиція. Детально переданий стан об’єкту і природу навколо. Хотілось би кращої якості самого знімка, при збільшенні досить розмито і хроматичні аберації[/su_quote], — прокоментував член журі, фотограф Сергій Зисько

Суд визнав звільнення ексголовної лікарки Охтирської психлікрані Лілії Неофітної незаконним [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/sud-viznav-zvilnennja-eksgolovnoi-likarki-ohtirskoi-psihlikrani-lilii-neofitnoi-nezakonnim/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Ворота зведені у другій половині XIX століття. Автор невідомий. Мавританські ворота, які відкривали в’їзд на садибу поміщика Миклашевського, складаються з трьох частин: високої центральної арки для проїзду і двох бічних — для пішоходів. Виконані вони невідомими майстрами в готичному стилі з добротних «вічних» матеріалів: буту з пісковику, цегли з архітектурними деталями з граніту.

Минулого року у номінації перемогла світлина Свято-Троїцької (Миколаївської) церкви, що в селі Пустовійтівка Роменського району.
Мета конкурсу — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті чи маловідомі сторінки своєї історії.

У списку пам’яток Сумської області 2080 об’єктів, з яких за вісім років конкурсу сфотографували вже 1196, тобто 57%. 2019 року конкурсанти завантажили 1232 фотографії 481 пам’ятки. За весь час проведення конкурсу за перемогу змагались 152 учасники, а цьогоріч — 25.

Пише СТС

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *