Більше ніяких парканів та платних пляжів. Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє обмеження права українців у доступі до водойм. Доступ до них повинен стати повністю безкоштовним, а будь-яке порушення передбачає штраф.

Відповідний документ опублікований на сайті глави держави.

У СУМАХ ПРОДАЮТЬ РІДКІСНИЙ СОРТ ФУНДУКА З МЕТАЛЕВИМ ПРИСМАКОМ

Зокрема, закон забороняє обмеження права загального водокористування та забезпечує безперешкодний і безкоштовний доступ до узбережжя річок, водойм і островів для загального водокористування. Так, в разі недотримання закону, порушників каратимуть штрафом від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян, а для посадових осіб – від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів. Повторні дії, вчинені протягом року, передбачають штраф від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів та від 700 до 1000, відповідно.

“У разі обмеження доступу громадян (в тому числі шляхом встановлення огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об’єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що знаходяться в користуванні юридичних або фізичних осіб, є підставою для припинення права користування такими земельними ділянками за рішенням суду”, – сказано в документі.

Документ вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності.

ТСН