На муніципальні телекомунікаційні системи Сум збираються виділити 150 мільйонів

Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Сумської міськради розробив проект міської програми «Автоматизація муніципальних телекомунікаційних систем в Сумах на 2020-2022 роки», так як попередня програма, яка також була розрахована на три роки, закінчилася.

Загальне фінансування програми, м’яко кажучи, вражає – 150,6 млн. грн. на три роки: на 2020 рік – 48,7 млн., 2021-й – 49,8 млн., 2022 й – 52,1 млн. Треба сказати, що і в попередні роки профільний відділ просив на свою програму захмарні суми, але по факту отримував чи десяту частину.

Чесно кажучи, кожен раз, коли обговорювалося питання фінансування програми «Автоматизація …», складалося враження, що більшість депутатів міськради, далекі від усіх тонкощів і специфіки IT-сфери, часто не підтримували це питання навіть не тому, що в міському бюджеті не було цих грошей, а просто тому, що не розуміли, що саме передбачає програма, навіщо це потрібно і чому це так дорого коштує.

Але сьогодні інформаційно-комунікаційні технології все ширше використовуються в повсякденному житті городян, житлово-комунальному господарстві, охороні здоров’я, освіті та інших сферах життєдіяльності міста. Все частіше сумчани використовують електронні сервіси для спілкування з міським керівництвом і структурними підрозділами міськради, для ознайомлення з їх роботою, повідомлень про проблемні питання та події т.п.

До того ж, з огляду на політику нового керівництва країни, судячи з усього, найближчим часом хочеш – не хочеш, розбираєшся – не розбираєшся, а доведеться-таки приділяти більше уваги і, відповідно, коштів IT-сфері.

Проектом програми передбачено, зокрема, матеріальне забезпечення IT-інфраструктури Сумської міськради (оновлення комп’ютерного парку і парку серверного обладнання, оренда віртуальних серверних потужностей, придбання комутаційного і мережевого устаткування і т.д.) на загальну суму 45,8 млн. грн. і підтримка роботи цієї інфраструктури (підтримка роботи обладнання, його ремонт і модернізація, оренда каналів передачі даних, реєстрація доменних імен, серверів і т.д.) – 14,6 млн. грн. Крім того, заплановано впровадження нових IT-послуг, сервісів і систем (30,3 млн. грн.).

ІНСПЕКЦІЯ ПРОАНАЛІЗУВАЛА ЯКІСТЬ ВОДИ У Р. СУМКА. ЧИМ БЛИЖЧЕ ДО ЦЕНТРУ МІСТА ТИМ ГІРШЕ

Це нова система документообігу «Мегаполіс», муніципальна система бюджетування, система обліку місцевих пільг і т.д .; нові IT-послуги «Файлове сховище», «Система друку», IP-телефонія, «Відновлення після катастроф», «Система аналізу, обробки і візуалізації даних» та ін .; створення комплексної системи захисту інформації, колективних Wi-Fi-точок і зон вільного доступу громади до електронних сервісів міськради і Інтернету, установка сучасних систем відеоспостереження в школах і медустановах, створення електронної карти благоустрою міста і т.д. Підтримка нових та існуючих IT-послуг, сервісів і систем теж обійдеться недешево – 35 млн. грн. Мається на увазі забезпечення та підтримка безперебійної роботи тих же систем електронного документообігу «Дело» і «Мегаполіс», техпідтримка роботи веб-ресурсів, геоінформаційної системи, системи обліку та реєстрації місця проживання громадян, електронної черги в ЦНАП, системи запобігання витоку інформації, відеоспостереження і контролю доступу і т.д.

І нарешті, відділ просить 23,4 млн. грн. на легалізацію програмного забезпечення та 1,6 млн. грн. – на навчання працівників міськради питань інформаційних технологій. Очевидно, що нова програма «Автоматизації …» розроблена з розрахунку на те, як повинна виглядати IT-інфраструктура міськради та її виконавчих органів у ідеалі. І це, звичайно, похвально. Однак, якщо бути чесним, необхідна для цього сума аж надто захмарна в нинішніх реаліях. Якщо так міркувати, то, наприклад, ідеальна програма «Охорона здоров’я м.Суми »затягне на сотні мільйонів, а, скажімо, програма розвитку житлово-комунального господарства – і зовсім на мільярди. Тільки ось реальні можливості бюджету Сум до таких ідеалів поки явно не дотягують. Так що забаганки забаганками, а скільки насправді отримає відділ інформаційних технологій на свою нову програму (для початку – на 2020 рік) – вирішувати депутатам міськради.

 

 

Джерело Ваш Шанс