Медичні заклади Сумської області економлять за рахунок донорів крові?

Сумська журналістка Анна Горпинич на своїй сторінці в фейсбук повідомила про те, що більшість медичних установ Сумської області, отримуючи фінансування на придбання ліків і компонентів крові, з якоїсь незрозумілої причини не використовують ці кошти. Більш того, змушують родичів хворих купувати за свої гроші все необхідне. В результаті на кінець року деякі установи використали з виділених бюджетних коштів тільки половину.

«Тривожні новини дізналася сьогодні у Сумський обласний центр служби крові. Виявляється, що більшість медичних закладів Сумської області, попри те, що обласний бюджет дає фінансування на медикаменти згідно запитів (у тому числі і компоненти крові), не використовують ці, бюджетні, кошти. Натомість змушують родичів хворих купувати компоненти крові власним коштом чи терміново шукати благодійних донорів.

Тобто людей, котрі і так в біді змушують переживати ще більше, влазити в борги чи благати про допомогу. У той час, як в Центрі крові завжди є запас компонентів на 8 днів. І кошти у медустанов теж, як з’ясувалося є. Дуже прикро бачити у списку Дитячу обласну лікарню, куди я особисто з волонтерами здала літри крові і плазми😢.

НА СУМЩИНІ ПОЛІЦІЯ ЗАТРИМАЛА МАЙЖЕ ВСІХ ЧЛЕНІВ ЖІНОЧОЇ БАНДИ

Ситуація непроста, потребує з’ ясування. А тому найближчим часом звертатимусь до Igor Zmyslya за офіційним коментарем. І дуже сподіваюсь, що він його надасть. Бо життя дитини для мене, як матері, коштує надто дорого, щоб стояти осторонь. І це не справа кількох людей. Це справа тисяч донорів, які стоять за спинами лідерів донорського руху.

На фото внизу таблиця з цифрами. У другій колонці сума, закладена у бюджет на препарати крові. У третій – скільки цих коштів використано за рік. У четвертій – скільки було придбано крові коштами приватних осіб. По дитячій лікарні благодійної було направлено компонентів крові на 92 тисячі.

І хто в нас заробляє на крові? Хочу я запитати у тих, хто постить мені посилання на “шокуючі” статті про “кроваві ріки” що течуть із Сумщини.» – написала Анна, додавши к своїм словам документ, який змушує замислитись над цією ситуацією.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2454195441325021&set=a.757689184308997&type=3&theater