На Сумщині діє Спеціальна група з вилучення тіл (останків), речей і документів загиблих (померлих) осіб на території Сумської області

По Сумщині окупанти випустили 6 ракет – ОВА - Мілітарний

Відповідно постанови Кабінету Міністрів України № 698 з метою забезпечення поваги до людської гідності, здійснення гуманітарних заходів щодо вилучення, передачі та репарації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) на території Сумської області у зв’язку із збройною агресією проти України, розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 27 жовтня минулого року утворено Спеціальну групу з вилучення тіл (останків), речей і документів загиблих (померлих) осіб на території Сумської області

З метою взаємодії з громадськими і релігійними об’єднаннями, благодійними та гуманітарними організаціями роботу з виявлення/вилучення тіл (останків), речей і документів загиблих (померлих) осіб, у зв’язку із збройною агресією проти України при Роменській, Охтирській, Шосткинській, Сумській РВА створено відповідні Спеціальні (робочі) групи щодо виявлення та вилучення тіл (останків), речей і документів загиблих (померлих) осіб на території зазначених районів. У Конотопській РВА координація зазначеного напрямку діяльності покладена на окремих працівників.

Спецгрупи з питань виявлення та вилучення тіл (останків), речей і документів загиблих (померлих) осіб здійснюють взаємодію з пошуковими групами Громадської організації «Окремий добровольчий загін батька Махна» та надають підтримку і сприяння у проведенні польових пошукових досліджень, у тому числі проведення земляних робіт по вилученню тіл загиблих.

Відповідно до пункту 4 розпорядження голови Сумської ОВА Державною установою «Сумський обласний контактний центр» забезпечено отримання від заявників інформації про місцезнаходження виявлених тіл (останків) померлих (загиблих) осіб у зв’язку із збройною агресією проти України та її передачу до Головного управління Національної поліції в Сумській області.

У продовж І півріччя 2023 року до Спеціальної групи із Державної установи «Сумський обласний контактний центр» інформації про виявлення вищезазначених тіл, останків тощо не надходило. Фактів виявлення та вилучення тіл, останків тощо на території Сумській області не зафіксовано.

Довідково. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 257 «Про утворення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими» у його складі створено Робочу групу з питань пошуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин, а також ідентифікації загиблих і зниклих безвісти військовослужбовців держави-агресора, до складу якої, відповідно до Порядку забезпечення вилучення тіл (останків) загиблих (померлих) у зв’язку із збройною агресією проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2022 р. № 698 «Деякі питання забезпечення вилучення, передачі та репатріації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку із збройної агресією проти України» Сумською ОВА надані пропозиції щодо залучення до її роботи представника управління оборонної роботи, забезпечення законності та правопорядку Сумської обласної державної адміністрації.

Повідомляє Сумська ОВА

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *