На Сумщині небайдужі зібрали кошти на штраф пенсіонеру

Роменський міськрайонний суд оштрафував пенсіонера на 1700 грн за продаж червонокнижної черемші.

За словами літнього чоловіка, він не знав, що рослина внесена до Червоної Книги; однак, на жаль, це не позбавило його від відповідальності. Згодом у групі “Роменщина на слуху” з’явився пост про подію, який набрав близько двохсот коментарів на підтримку дідуся.

Возможно, это изображение 2 человека и отрывной талон

Пізніше учасниця групи запропонувала зібрати кошти, аби сплатити штраф замість літнього роменця. Результат перевершив сподівання: небайдужі підписники зібрали 3180 гривень. Цих коштів вистачило, аби сплатити стягнення та придбати продукти для дідуся.

Нагадаємо:

17 квітня 2023 року Роменський міськрайонний суд визнав пенсіонера винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України) і наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу – черемші (ведмежої цибулі). Також чоловікові необхідно сплатити 496 грн судового збору.

Постанова не набрала законної сили і може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її винесення.

Інформаційно: чоловік в м. Ромни на ринку реалізовував черемшу (ведмежу цибулю), яка занесена до Червоної книги України, чим порушив ст. ст. 12, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 10 Закону України «Про рослинний світ», ст. ст. 7, 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Справу розглядала суддя Євтюшенкова В.І.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень справа № 585/1436/23

Звертаємо увагу, що заборонений продаж усіх диких червонокнижних квітів. Вмовляння перед природоохоронцями, що нібито вони вирощені у теплиці чи біля хати, не мають значення, бо заборона стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України – головного державного документа, який оберігає рослинний та тваринний світ від повного знищення

romny24.info

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *