Поліцейські Сумщини розпочали кримінальні провадження за фактами вчинення шахрайств відносно жителів області

Можливо, це зображення (текст «якщо для здйснення покупки надають посилання, де просять ввести: тризначний номер на зворот картки; коди банкi̇в та мобльних операторв; пароли до интернет-банкингу, негайно припиняйте сплкування. це шахрай! потрапили до рук шахрая? 0800505170 800 505 170 телефонуйте на гарячу лнию кберполици»)

Використовуючи різні схеми шахрайства, зловмисники входять в довіру до громадян, дізнаються конфіденційну інформацію та спустошують їхні карткові рахунки. Правоохоронці закликають громадян дотримуватись правил онлайн-безпеки.

Вчора до поліції звернулася сумчанка, яка стала жертвою шахраїв. Заявниця повідомила правоохоронцям, що їй надійшло повідомлення про можливість отримання грошової допомоги від нібито держави. Перейшовши за фішинговим посиланням, жінка підтвердила списання коштів з банківських рахунків. У результаті чого потерпіла втратила 42000 тисячі гривень.

Також цього дня з повідомленнями про шахрайство до поліції звернулася мешканка міста Охтрика. Жінка розповіла правоохоронцям, що під час продажу свого товару в мережі Інтернет її ошукав недобросовісний покупець. Заявниця власноруч перерахувала на рахунок афериста грошові кошти в сумі 5000 тисяч гривень. У аналогічну схему потрапив ще один житель області.

А у Конотопі місцева жителька при спробі дистанційно оформити банківську карту, перейшовши на сайт-двійник та ввівши свої конфіденційні дані втратила власні заощадження.

За вказаними фактами незаконного заволодіння коштами громадян шахрайським шляхом, слідчі розпочали кримінальні провадження, передбачені статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці закликають громадян: нікому та ні за яких обставин не розголошувати свої персональні дані і конфіденційну інформацію про банківські рахунки, а тим паче не перераховуйте кошти на невідомі рахунки, навіть якщо вас про це просять нібито співробітники банку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів. Крім того, довіряйте інформації про соціальні виплати тільки з офіційних сайтів установ і організацій.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *