Сумська влада вирішила залізним кулаком вдарити по корупції в своїх рядах

Новина, яку я спочатку не помітив, переглядаючи відео з засідання виконавчого комітету Сумської міської ради, яке відбулося 12 листопада.

Вже в наступному році в Сумській міськраді може з’явитися структурний підрозділ, який буде стежити за тим, щоб в інших відділах, управліннях та підприємствах, які входять в структуру СМР не було корупції.

Під час засідання Станіслав Кононенко (начальник відділу із взаємодії з правоохоронними органами) зробив доповідь про реалізацію державної антикорупційної політики в структурних підрозділах, комунальних підприємствах і установах Сумської міськради.

Зазвичай подібні речі я пропускаю під час перегляду записаної онлайн трансляції. Але на цей раз було цікаво після того, як Віктор Волонтирець (радник мера) поставив Кононенку запитання:

-В Україні є приклади, коли в місцевих радах створені окремі структурні підрозділи, які займаються питаннями антикорупційної політики в структурних підрозділах, комунальних підприємствах і установах. Чи доцільно створити такий структурний підрозділ у нас в Сумській міськраді?

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФРАСТРУКТУРИ МІСТА СУМИ ЗОБОВ’ЯЗАЛИ ЗРОБИТИ ТЕРИТОРІЇ БІЛЯ ШКІЛ БЕЗПЕЧНИМИ

На що І.Кононенко відповів так:

-Співробітник нашого відділу був в Харкові, де НАЗК (національне агентство з питань запобігання корупції)проводило семінар, під час якого прозвучала інформація про те, що на законодавчому рівні розробляється положення, в якому прописані повноваження органів місцевого самоврядування в сфері антикорупційної політики. Тобто, будуть створені окремі структурні підрозділи, які будуть наділені цими повноваженнями. У положенні буде описаний весь механізм дій. Про це я вже доповів Степану Паку (зам.мера), щоб на наступний рік це врахували.

Таким чином, вже в наступному році в Сумській міськраді може з’явитися структурний підрозділ, який буде стежити за тим, щоб в інших відділах, управліннях та підприємствах, які входять в структуру СМР не було корупції.

Якби на сайті був розділ «гумор» ця новина обов’язково б потрапила туди. Бо з огляду на кількість судових справ, які стосуються корупції і в яких фігурує мер, його заступники та інші посадові особи, вийде, що бджоли створять структуру, яка буде боротися проти них же самих. При цьому, новий структурний підрозділ буде в їх же підпорядкуванні.

Залишається тільки дочекатись інформації про фінансування цього відділу, щоб зрозуміти скільки ще бюджетних коштів з кишені платників податків піде в нікуди.

В БАЛАКЛІЇ ПОСТРАЖДАЛИ САПЕРИ 91-ГО ІНЖЕНЕРНОГО ПОЛКУ ЗСУ- ОХТИРКА