В Україні з 2020 року почне працювати принцип «гроші ходять за школярем»
|Ця новина, напевно, здивує вчителів. Хоча обіцяного підвищення зарплати їм не бачити, але керівництво країни прийняло рішення про нововведення в системі освіти, які, як очікується, повинні розподілити доходи вчителів за принципом справедливості.
З наступного року кількість учнів у школі впливатиме на розрахунок зарплати вчителів. Про це, коментуючи рішення уряду щодо спрямування коштів на ліквідацію заборгованості із зарплат вчителів, сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
«Телефонний терорист» насміхається над правоохоронцями міста Суми? (відео)
«Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевою владою вчителі та лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятною. Тому в 2020 році почне працювати принцип «гроші ходять за школярем». Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів», – сказав Олексій Гончарук.
Також він зазначив, що після застосування принципу «гроші ходять за школярем» не виникатимуть ситуації, коли розраховується менша ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші.
Чесно кажучи, такий метод оцінки вчителя доволі сумнівний. Якщо в одному класі 30 учнів, а в іншому 10, то де більше уваги буде приділено кожному учню? Звичайно ж там, де їх менше. Відповідно, ймовірність того, що вони краще засвоять предмет більше, ніж там, де учнів – 30. На жаль, сьогодні в навчальних закладах Сум класи переповнені і часто викладання предметів зводиться до того, що «Не встиг зрозуміти? Твої проблеми”. Якщо ще за це ще й доплачуватимуть, то це буде просто свято для одних вчителів і привід змінити якість на кількість для інших.