Відомий на Сумщині журналіст: у тварин умови кращі, ніж у охоронців

Багато чоловіків та жінок за 40, шукуючи собі роботу на тематичних сайтах або серед оголошень друкованих видань, перевіряють рубрики з вакансією «охоронець». Ця публікація саме для них і для тих, хто планує влаштуватися в охорону.

Охоронцем хочуть підробити колишні правоохоронці, які не проти підзаробити до пенсії, а також рядові пенсіонери. Молодь не приваблює перспектива працювати півмісяця (вахта 15х15) за 2500 гривень. А якщо вони і погоджуються, то це жителі сільської місцевості, які з якоїсь причини, ще не виїхали на заробітки за кордон.

Вакансій «охоронець» багато. Влаштуватися можна легко. Але ось і обдурити можуть запросто.

Є в Сумах фірма, досить відома, працює давно, яка постійно шукає нових працівників. Подивився про неї відгуки в інтернеті, ну приблизно 50%  на 50% негативних та позитивних. Назви фірми не вказую. Не хочу бігати по судах. Сприймайте цю інформацію просто, як історію, з якої можна і потрібно зробити висновки.

Розповів її сумчанин Сергій, пенсіонер, в минулому відомий на Сумщині журналіст.

-Вирішив трохи підзаробити, – розповідає сумчанин, – зайшов на відомий сайт в інтернеті, знайшов вакансію охоронця в Сумах і зателефонував по вказаному в оголошенні номеру. На наступний день вже розмовляв в офісі з директором підприємства, який в барвистих фарбах розповідав мені про умови роботи.

Мовляв всім забезпечують, умови є, відвозять-привозять, оплата по факту приїзду до Сум. І гроші запропонували більше інших 230 грн. за зміну. Тобто, за 15 днів – 3450, а не 2500, як у інших. Я погодився. Мені дали на підпис договір. Шрифт маленький, тексту багато. Я швидко пробігся по тексту і підписав. Копію договору мені на руки не видали!

Про що слід пам’ятати, щоб уникнути проблем у новому 2020 році [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/publikacii/shho-potribno-pam-jatati-shhob-uniknuti-problem-u-novomu-2020-roci/” size=”4″]ЧИТАТИ [/su_button]

Привезли нас у Вінницьку область в комплекс, де вирощують бройлерів відомої ТМ в Україні. Поселили мене в кімнаті, де вже мешкало 12 чоловік. У перший же день у мене вкрали частину грошей. Добре, що всю суму я розділив, та поклав в різні місця.

Приступили до роботи. За умовами, які обговорювалися раніше, ми повинні були працювати по 24 години, потім 12 відпочивати.  Тобто 24/12. Але по приїзду нас поставили перед фактом – 24/6. Тобто, ти фактично не спиш. Там за цим суворо стежили. Коли проходиш коло по території, на певних точках потрібно залишати мітку, її називали «дзвіночок». У кожного охоронця такий «дзвіночок» свій. Якщо пропустив – штраф. Через 4 дні я зателефонував до Сум і сказав, що в таких умовах працювати неможливо. Тим більше, що мені обіцяли зовсім інше.

Я приїхав до Сум, гроші за 4 дні не брав. На фірмі запропонували іншу роботу, ближче до Сум в Чернігівській області. Я погодився, тим більше, що час уже було втрачено, а гроші потрібні.

Туди довелося добиратися своїм ходом. На місці мене зустріли і привезли на старий занедбаний комплекс. Жити довелося в старій сторожці, де взагалі немає води, топити потрібно було дровами, які самому ж потрібно ще й шукати. За умовами договору там мало бути 2 охоронця. Але напарника мені не дали.

Подзвонив в Суми на фірму і кажу, що раз я працюю за двох, то і оплатити повинні в 2 рази більше. Погодилися. Ось в таких умовах я працював там 15 днів. Відпрацювавши останню зміну, дзвоню в Суми і кажу, що повертаюся. Але у відповідь чую прохання «Попрацюйте ще кілька днів. Нам немає ким вас замінити ».

Я пояснив, що не можу цього зробити, так як мені терміново потрібно в Суми за сімейними обставинами. Та й не митися 15 днів це просто неможливо. Почало свербіти в усіх місцях. Мені дійсно потрібно було терміново повертатися, до того ж, місцеві мені розповіли, що моїх попередників тут так і по місяцю тримали. Там на комплексі працювала сім’я з Сум, яка жила там дуже довго. Їм затримували зарплату, тому вони були змушені там сидіти, поки з ними не розрахувалися.

На вокзалі я зустрів того ж чоловіка, який свого часу зустрічав мене. З ним був парубок, якого знайшли мені на заміну. По прибуттю до Сум я пішов на фірму за оплатою. Обіцяних грошей за те, що я працював за двох, мені не заплатили. Тільки мої. І сума  була меншою на 400 гривень. Коли запитав, а чому так? Відповіли: «Ми утримали з вас за форму охоронця».

Сергій розповів нам цю історію, щоб інші, влаштовуючись на вакансію «охоронець» менше вірили тим словам про умови праці, які будуть озвучені. Уважно читайте договір і обов’язково беріть копію цього документа. Ви маєте на це право. А сумчанин для себе зробив висновки. Якщо підробіток, то точно більше не «охоронець».

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *