Чому безпека руху біля мерії Білопілля важливіша, ніж біля шкіл? (фото)
|Ця публікація є продовженням історії У Білопіллі мерія оголосила війну ялинкам: екологи в шоці яка у жителів міста Білопілля викликала обурення (хто не читав, обов’язково прочитайте, щоб розуміти, про що йде мова). Більшість була обурена тим, що дерево біля мерії зрізали дарма, що нікому воно там не заважало.
Були й ті, хто погодився з діями міськради, або ж звинуватили автора в підготовці замовної публікації, щоб заплямувати репутацію мера і взагалі вони запитували: «Чому він лізе до нас в ОТГ? Нехай у себе в Сумах … а тут ми самі … »тощо.
Відразу хочу сказати, мені все одно яке прізвище у мера, з якого він міста в Сумській області і яку партію представляє … До мене звернулися зі скаргою пересічні громадяни (які проживають в Білопіллі) і я перевіряю отриману інформацію, публікую результати, висловлюю свою думку, вислуховую вашу і буду це робити далі, хто б і що не говорив. Ні за кого або проти когось не агітую і не збираюся цього робити, тим більше в Білопіллі. Вам там жити, самі вирішите. Але розпочате я повинен завершити … Так що продовжимо тему про ЯЛИНКУ та БЕЗПЕКУ на дорогах в Білопіллі. Я думаю, що це в інтересах громадян.
Перший запит
Отже, історія після публікації завершилася неабиякими дебатами в фейсбуці, після чого мер Білопілля Юрій ЗАРКО навіть відправив мене в бан. Тому, трохи посумувавши від втрати співрозмовника, довелося переходити в режим офіційних запитів на отримання інформації. Перший запит до міської адміністрації я відправив 17 грудня 2019 року, в якому просив:
1.Надати кошторис витрат на видалення рослини;
2.Вказати адреси, за якими проводилися аналогічні роботи на підставі приписів поліції.
Як ви пам’ятаєте, офіційна версія видалення ялинки з боку міськради заснована саме на документі з поліції.
Хочу сказати, що міськрада Білопілля один з небагатьох органів місцевого самоврядування, де дотримуються термінів на надання відповіді на запит. Це правда! Дякую!
Але в бюрократичній відписці на 3 аркушах було викладено 95% інформації, яку я не запитував. У мерії обурилися тим, що бланк мого запиту російською мовою, хоча текст запиту був українською. Вони забули про те, що мова йде про російськомовне видання в регіоні. І закон ще не вступив в дію! «Бланки, які містять реквізити іноземною мовою, використовувати не рекомендується» – відповіли в мерії. І далі в цьому ж дусі.
Ну і в поспіху оформляючи запит, я припустився помилки у прізвищі мера, замість Зарко написавши Закорко. Прошу вибачення у мера Білопілля, я не навмисно. Мені соромно…
Але, мабуть, це сильно когось зачепило в Білопіллі. Мені відповіли, що такого працівника в міськраді немає (логічно) і може бути саме тому, замість відповідей на 2 пункти в запиті, відповіли всього на 1. Не буду нагадувати про відповідальність за відповідь на запит не в повній мірі.
1.Ялинку зрізали безкоштовно. Підстава – припис поліції (копія додавалася).
І все? Більше ніде не зрізали за приписом поліції?
Другий запит
Довелося писати повторний запит. На цей раз вже не на бланку редакції, щоб бюрократи в Білопіллі не гаяли час та зусилля на зайву писанину.
У запиті від 24 грудня питань вже було більше. До цього часу я вже багато з ким поспілкувався, багатьом подзвонив і у мене зібралося стільки питань до мерії, що краще б вони на самому початку історії, просто відповіли: «Зрізали, щоб краще було видно будівлю мерії після ремонту. У наступному році посадимо 50 ялинок »і на цьому б історія закінчилася … Тому що саме це – правда. А тут, чим далі в ліс, тим більше дров.
Зупинюся тільки на 1 моменті, який безпосередньо пов’язаний з безпекою на дорогах Білопілля. Раз вже в мерії так піклуються про це…
Я дізнався, що Конотопська місцева прокуратура ще в червні 2019 року подала до суду відносно Білопільської міської ради Сумської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії. Питання стосувалося відсутності необхідних дорожніх знаків (або їх заміни в результаті зношеності) біля навчальних закладів в райцентрі. А саме біля ЗОШ № 2, № 3, ЗОШ інтернат ім. А.С. Макаренка в м. Білопілля; ЗОШ № 1, № 4, ДНЗ “Сонечко” та ДНЗ “Зірочка”. Комісія зафіксувала порушення ще в серпні 2018 року.
Тобто ялина заважала огляду водіїв та її треба було зрізати, щоб було безпечно і для цього вистачило всього лише одного припису з поліції. При цьому, припис було зроблено 9 грудня, а рішення мер підписав вже 11 грудня. Швидко! Та й роботи виконали БЕЗКОШТОВНО, а коли мова йде про дітей, то довелося втручатися прокуратурі, щоб через суд зобов’язати міськраду усунути порушення. Де ж логіка?
Ну ось і поцікавився я про те, яка організація безкоштовно провела роботи, чи були ще приписи з поліції і коли біля навчальних закладів з’являться знаки?
Відповідь знову прийшла з дотриманням усіх термінів. І на цей раз теж ДЯКУЮ… без зайвих слів на папері. Все чітко і по суті. Ну майже…
На питання про те, де ще зрізали дерева за приписом поліції, в своїй відповіді мерія Білопілля перерахувала адреси, де віддалялися насадження за рішенням самої міськради. Але я ж запитував інформацію по ті дерева, де фігурує припис поліції, а не загальну інформацію з видалення насаджень в місті.
Що стосується ялинки, яку зрізали біля міськради, то її вартість становить всього – 87 гривень. У Сумах за такі гроші можна було б придбати ну хіба що три соснових гілочки.
Що ж стосується знаків біля навчальних закладів, відповіли, що роботи частково виконані через відсутність в бюджеті коштів. Остаточно виконати рішення суду, міськрада Білопілля збирається в 2020 році.
Як доказ надали акти виконаних робіт, де згадані знаки 1.33 “Діти”, 5.35.1 “Пішохідний перехід”, 5.35.2 “Пішохідний перехід” але конкретно, де саме вони були встановлені в документах не вказано взагалі. Нижче приклад одного з актів.
Екоінспекція
Цю частину історії я хочу виділити окремо. У першій публікації я вжив слова «Екологи в шоці» … Справа в тому, що після звернення мешканки Білопілля, я відразу ж подзвонив у екоінспекцію в Сумській області. Там пояснили, що до них щодо видалення дерева ніхто не звертався. Мовляв навіть перевірили по журналу, ніякої інформації немає! Були обурені і заявили, що вже в найближчий понеділок туди відправлять інспектора і покажуть меру за самоуправство. Але бояться, що нічого вже не зможуть довести, тому що навіть пеньок біля міськради вже прибрано.
Але ситуація різко змінилася після виходу публікації. У своїй письмовій відповіді на запит екоінспекція вже офіційно заявила, що Білопілля, ВИЯВЛЯЄТЬСЯ, ще влітку просто закидало їх проханнями надіслати інспектора.
Тобто плани зрізати дерево було вже тоді? І припис поліції від 9. 12.2019 року ні до чого? Потім інспекція згадує комісію, яка 26.11.2019 року, нібито, розглядала питання видалення ялинки і дерево визнали аварійним та небезпечним. За логікою, цього рішення комісії цілком вистачило б, щоб зрізати дерево, але, нагадаю, міськрада в Білопіллі постійно посилається на припис поліції. І ні слова про комісію в своїй відповіді на мій запит.
Шановна, екоінспекція в Сумській області!
Вигадуючи відповіді, наступного разу погоджуйте відповіді з усіма учасниками історії, щоб вони не суперечили один одному. Я просто не хочу підставляти співробітника інспекції, перша розмова з яким записана у мене на телефоні.
Але і довіра надалі до ваших офіційних відповідей буде відповідна!
Висновок
Ну що ж, ялинку, звичайно, не повернути, але відтепер питання безпеки на дорогах міста Білопілля Сумської області обіцяю періодично піднімати. Щоб надалі не вішали в мерії локшину на вуха своїм городянам.
Приймаю від мешканців Білопілля звернення/скарги по питаням безпеки на дорогах міста, а також щодо бездіяльності чиновників по БУДЬ-ЯКИМ ПИТАННЯМ (крім нарахування пенсії та субсидії). Писати на цю пошту sumy.press@ukr.net БЕЗКОШТОВНО в будь-який час.