Це не захист, це- знущання: поліція в Сумах затримує людину з інвалідністю (ВІДЕО) оновлено

Вчора в соціальній мережі фейсбук сумчанин Дмитро Стріженок розмістив кілька відео, на яких видно, як працівники поліції в Сумах намагаються надіти кайданки на сумчанина, який є людиниою з інвалідністю. Коментарів від правоохоронців поки немає, але як написала речник прокуратури Сумської області Наталія Науменко, прокуратура буде розбиратися в обставинах даної історії. Ось що написав Дмитро Стріженок в фейсбук:

По просьбе моего хорошего товарища , напишу ка я вот такой пост.
После просмотра даже мне стало не понятно, зачем так жестко обращаться с людьми?
Где их учат этому?
Я не одним раз был на базе подготовки офицеров полиции г.Сумы. Мы проводили им тренировки, спортивные мероприятия! Но мы явно это делали не для того , чтобы они так поступали с людьми.
Всех « под одну гребёнку» не осуждаю, и думаю что это единичные случаи в рядах офицерского состава полиции г.Сумы.

ВНИМАНИЕ, В КАДРЕ ПРИСУТСТВУЕТ НЕЦЕНЗУРНАЯ ЛЕКСИКА!

«Беспредел Сумской полиции,
или «как один электрик на обед сходил»
Электрик Сергей, назовём его так, по ряду необратимых обстоятельств, год назад ставший инвалидом 2й группы, не судимый, не пьющий, добропорядочный семьянин, и добросовестный сотрудник одного из Сумских предприятий, возвращался после обеденного перерыва на работу.
В паре метров от места работы его остановил полицейский патруль, приняв видимо, из-за незаурядной внешности за опасного для общества преступника… протокол составлять отказалась и варианта лучше, чем валить на асфальт, давить коленом в челюсть, приковывать наручниками не придумали. Вызвать скорую, по просьбе очевидцев или дождаться руководство предприятия , на территории которого непосредственно и происходил этот беспредел -полицейские отказались.
Вопрос в пустоту: зачем мне полиция, которая за мои же деньги будет средь бела дня втыкать меня лицом в асфальт ломать руки, а потом ещё и сделает меня в этом виноватым??? Нахера мне такая полиция???
Фамилии доблестных защитников правопорядка, согласно протокола, который составили уже в участке:

1. Мирошниченко С. М.

На Сумщині поліція розшукала водія, який збив велосипедиста і втік з місця ДТП [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/na-sumshhini-policija-rozshukala-vodija-jakij-zbiv-velosipedista-i-vtik-z-miscja-dtp/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Коментар поліції (оновлено)

У поліції повідомили свою версію ситуації.

Під час патрулювання патруль помітив людей, які обернувшись і побачив людей у ​​формі, різко прискорили рух. Підозріла  поведінка громадян стала приводом для перевірки документів. Чоловік, якого затримували, документи пред’явити відмовився. Йому пояснили, що після перевірки документів, той зможе пройти далі.

Оскільки чоловік не бажав виконувати вимоги поліції, його попросили пройти у відділення для виясніненія особистості, але він теж відмовився це зробити. Так після кількох спроб вирішити питання мирно, було прийнято рішення про застосування до нього спецзаходів. Як розповіли патрульні, зовнішні ознаки того, що перед ними людина з інвалідністю, у затриманого вони не спостерігали. Лише потім довідалися про стан його здоров’я.

Зрештою, вже в відділенні, чоловік пояснив чому не хотів мати справу з поліцією. Виявилося, що багато років тому, його також зупинила тоді ще міліція, записана його дані, а через деякий час він отримав повідомлення про те, що на нього складено протокол і йому доведеться заплатити штраф. Тому він не захотів повторення ситуації. Але стосовно нього був складений матеріал по ст.185 КУпАП (Злісна непокора працівникам поліції).

Коментар прокуратури Сумської області (оновлено)

“У соціальній мережі Фейсбук оприлюднено відео, на якому патрульні поліцейські в м. Суми затримують чоловіка, застосовоючи до нього фізичну силу та спецзасоби. Такі дії поліцейських викликали суспільне обурення. Щоб встановити обставини події та правомірність дій поліцейських прокуратурою Сумської області розпочато кримінальне провадження. Відомості до ЄРДР внесено 25 грудня 2019 року за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством) КК України. За результатом слідства, яке доручено співробітникам ДБР, діям поліцейських буде надано правову оцінку” – повідомила речник прокуратури Наталія Науменко.

Увага!Відео містить нецензурну лайку.  

Відео 1

https://www.facebook.com/100004302887131/videos/1471247343028681/

Відео 2

https://www.facebook.com/100004302887131/videos/1471247113028704/

Відео 3

https://www.facebook.com/100004302887131/videos/1471247316362017/

 

One Comment

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *