Приклад для сумчан: переселенець наводить лад на березі озера Чеха (відео)

Луганчанин Микола Бузовський, який шість років тому переїхав до Сум, наводить лад біля озера Чеха. На місці смітника розбив клумби, доглядає дерева, облаштував пляж. Для кого це робить та чому – розповів журналістам.

Спочатку хотів їх (ред. – дерева) просто прибрати, а потім подумав: чому б не зробити красивий гай. Я з цих кущів і дерев залишив більш-менш красиві, а з часом зайві гілки обрізав, і сформував крону. Є такі, яким не подобається. Кажуть: навіщо тут розводити тополі? Я відповідаю: “Якщо ви не хочете – самі їх прибирайте, викорчовуйте – і нехай їх не буде”, – розповідає Микола Бузовський.

Він переїхав до Сум, на батьківщину батька, з Луганська у 2014 році. Останні три роки мешкає разом з родиною у багатоквартирному будинку на березі озера Чеха в одному зі спальних мікрорайонів міста.

До нас – тут таке місце гарне, затишне – дуже часто приїздять на хороших машинах молоді люди.Залишають купу пляшок, пакетів, стаканчиків з-під кави. Використані презервативи і шприци. І їдуть. Все це доводиться прибирати нам, тому що тут ходять діти, вони можуть поранитися шприцями”, – говорить Микола Бузовський.

Доки в Сумах будуть їздити несправні маршрутки? (фото)[su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/news/doki-v-sumah-budut-izditi-nespravni-marshrutki-foto/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Тепер сім’я Миколи Бузовського щотижня прибирає тут сміття. Опікуються територією від будинку до пляжу.

“Сусіди поділилися квітами, дерева посадили, тин зробили з обрізків гілок, – так вийшла клумба, тепер тут чисто, красиво, і ніхто недопалки не кидає”, – говорить Микола Олексійович.

Дорогою до озера, на місці заростів та смітника, теж розбили клумбу. А біля озера облаштували територію для відпочинку, якою Микола Бузовський тепер пишається:

“Коли ми тут оселилися, знайшли цікаве місце для пляжу. Але там немає природного піску, там чорнозем, там було, як болото. Дно було усіяне сміттям: битим склом, пакетами, водоростями, гілками. Ми з дружиною тут чистили, витягли звідти багато сміття. Я просив владу прибрати сміття, яке ми витягли, але ніякої реакції не було. Коли приїхав син з дітьми з Одеси у гості – замовив машину піску. І вже ця територія змінилася, стала схожа на хороший пляж. Потім покосили траву, стали збирати сміття, привезли ще машину піску. Їх там вже чотири, третю і четверту привезли сусіди”.

Микола Олексійович каже, що вішав оголошення, щоб хтось допоміг, привіз ще піску оновити пляж. Поки ніхто не відгукнувся.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *