У Сумах Національна поліція хоче віддати свій дитсадок місту, бо більше не може його фінансувати

У Сумах Національна поліція хоче віддати свій дитсадок місту, бо більше не може його фінансувати

Про це йшлося на засіданні депутатської комісії з питань освіти й охорони здоров’я Сумської міської ради 22 листопада.

На розгляд комісії надійшов лист від відділу ресурсного забезпечення УМВС України в Сумській області з проханням надати згоду на прийняття до комунальної власності міста відомчого дитсадка №4 (ясла-садок) від Національної поліції.

ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ М.СУМИ БЕЗКОШТОВНО

Як повідомив своїм колегам голова депутатської комісії Віталій Мельник, причина передачі садочку в тому, що правоохоронці більше не можуть фінансувати його утримання.

За словами заступника начальника управління освіти Сумської міської ради Тетяни Дриги, управління не заперечує проти прийняття садочка.

  • Це невеликий дитсадок, на 140 місць, знаходиться на вул.Аніщенко,4. Сьогодні згідно штатного розкладу там 38 працівників, у тому числі педагогічного персоналу – 17, функціонує 6 груп. Тобто садочок маленький, але затишний і гарно обладнаний – згідно всіх сучасних вимог, так що багато коштів у нього вкладати не треба. Харчування сьогодні забезпечується повністю за рахунок батьків, але якщо садок буде переданий нам, доведеться пільгові категорії харчувати за рахунок бюджету, бо це передбачено законодавством.

Але у скільки ж обійдеться місту утримання дитсадка на рік, включаючи оплату комунальних послуг, зарплатню персоналу й харчування пільгових категорій дітей, чиновниця так и не сказала. Додала лише, що загальна площа всіх приміщень дитсадка – трохи більше тисячі квадратних метрів, і до нього ще додається земельна ділянка площею 0,4 га.

Управління освіти звернулося з цього питання до департаменту ресурсних платежів міськради й отримало звідти відповідь про те, що проект рішення про надання згоди на прийняття садочка (саме приміщень і земельної ділянки) уже готується на розгляд чергової сесії міської ради.

Що ж до проекту рішення про передачу в комунальну власність самої установи дитсадка, яка наразі є державною, то його має підготувати управління освіти.

Профільна депутатська комісія одноголосно підтримала прийняття поліцейського дитсадка у власність міста. Але перш ніж це питання буде внесено на розгляд сесії, його ще мають розглянути й погодити дві інші депутатські комісії – планово-бюджетна та з питань комунального майна й законності.

Нагадаємо, що це вже другий об’єкт, який сумські правоохоронці віддають місту. Буквально два місяці тому депутатська комісія з питань комунального майна й законності розглядала звернення того ж відділу ресурсного забезпечення УМВС України в Сумській області щодо прийняття у комунальну власність міста поліцейського гуртожитку по вул.Г.Кондрат’єва,136/1. Гуртожиток не в кращому стані, потребує ремонту. Але депутати все одно дали добро на його прийняття, адже мешканці не винні в тому, що структура, якій раніше належав їхній будинок, більше не може його утримувати.