Аптеки в Сумах не відпускатимуть інсулін за рецептом вже с середини листопада

У районах Сумської області б’ють на сполох щодо ситуації із забезпеченням діабетиків інсуліном.

І ситуація настільки критична, що ми вже найближчим часом будемо читати новини про пацієнтів, що впали в кому. У зв’язку з цим вже ініційовано проведення позачергових сесій  Путивльської районної і міської рад.

У Сумах аналогічна ситуація з інсуліном.  Місцеві депутати в цьому році виділяли  3,8 мільйона гривень, але цього не достатньо. За останніми розрахунками міського відділу охорони здоров’я на листопад-грудень поточного року потрібно ще 1,6 млн. грн., А також 2,36 млн. — на перші два місяці 2020 го, так як, згідно закону«Про державні закупівлі», термін проведення торгів із закупівлі таких препаратів — 55 днів, тому закупівлі на перші два місяці наступного року завжди проводяться в кінці поточного. Тобто вже сьогодні потрібно знайти 4 мільйони гривень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ ЧИ ПОЧУЮТЬ СУМСЬКИХ СТУДЕНТІВ? НАВІЩО «ВБИВАЮТЬ» ЛІКАРСЬКІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ?

Нагадаю, що керівництво міста Суми постійно нагадує, що грошей в бюджеті немає. Навіть для ремонту МЦ «Романтика» гроші були взяті з цільових коштів, які планували використовувати на будівництво дитячого садка в 12му мікрорайоні тощо.

Біда в тому, якщо гроші не виділять найближчим часом, аптеки в Сумах не відпускатимуть інсулін за виписаними ендокринологами рецептами вже з середини листопада.

7 листопада депутатська комісія з питань охорони здоров’я вже підтримала міський відділ охорони здоров’я, який просить виділити вказану сумму, але остаточне рішення депутати приймуть на сесії.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *