На Сумщині 9,7% працездатних не мають роботи. Найбільше постраждала сфера обслуговування

загрузка...
фото Суспільне Суми

У Сумській області 9,7% працездатних людей — без роботи. Це інформація за три перші квартали 2020 року від обласної статистики. Подібна ситуація й на ринку праці всієї країни. Пандемія, розповіли у міському центрі зайнятості, вплинула на ситуацію з безробіттям. Найбільше постраждала сфера обслуговування: заклади громадського харчування, торгівля.

Олексій Семашко судиться зі своїм колишнім роботодавцем, а поки рішення немає, підвищує свою кваліфікацію в центрі зайнятості.

«Я працював 11 років у Сумському художньому музеї на посаді наукового співробітника. У серпні скоротили, але, вважаю, це було незаконне звільнення. Мені треба відновитися. У вересні звернувся до міського центру зайнятості, де став на облік», — розповідає чоловік.

За спеціальністю, говорить, він — вчитель англійської мови.

«Мені запропонували безплатні курси англійської мови. Я їх успішно пройшов. Це було в онлайн-режимі, достатньо цікаво. Мені запропонували роботу – вчитель англійської мови. Я відновлююся в художньому музеї і тому поки не потребую вакансій», — каже пан Олексій.

Світлана Карпенко в минулому — бухгалтерка. Про причини звільнення з попереднього місця говорить: «У зв’язку з карантином. Конкуренція збільшується, підприємство бере молодших працівників».

Пані Зінаїда говорить, що їй подобається робота в лісі: «Я шукаю за своєю професією роботу – лісокультурниця. Працюю в Піщанському лісництві. Так сталося, що в нас — сезонна робота. Сподіваюся, що нас візьмуть іще на сезон. Ми вирощуємо саджанці ялинок, сосен, зелені самшитики для краси».

безробіття сумщина

Хто найбільше постраждав від пандемії, розповіли в міському центрі зайнятості.

«Торгівля – перші, хто постраждали: скоротили тривалість робочого часу, зупинили торгові точки, закрили робочі місця в магазинах. Це вся сфера обслуговування, надання послуг: кухарі, офіціанти, бармени», — говорить заступниця директора Сумського міського центру зайнятості Галина Діхнич.

Але ситуація, яка склалася на сьогодні, – не найбільша криза з безробіттям для сумчан.

Читати також: У Сумах поліцейські затримали молодика, який спричинив тяжкі тілесні ушкодження своєму новому знайомому

«Були періоди, коли безробіття сягало більш значних показників. Коли ми зараз говоримо, що користувалися нашими послугами близько 11 тисяч, то, згадуючи попередні періоди, 2009-й або 2000 роки, цифра сягала 15-18, 20 тисяч, тому кількісне вираження було гіршим», — каже Діхнич.

безробіття сумщина

Усього впродовж 2020 року в Сумах понад 13 тисяч людей звернулися до міського центру зайнятості. З них 10 тисяч отримали статус безробітного. В області таких — 71 тисяча, з яких 50 тисяч — офіційно визнані безробітними. Для них у Сумах є трохи більше ніж пів тисячі вакансій. На теренах області 1402 — вільних робочих місця.

На Сумщині майже 10% працездатних не мають роботи. Чи вплинула на це пандемія

Людям, які шукають роботу, не обов’язково ходити самим до центру зайнятості, аби зареєструватись у базі. Це можна зробити з телефону, завантаживши додаток «Дія». У 2020 році такою можливістю в Сумах скористалися 500 людей. З початку 2021 року — майже 300 людей, сказала Галина Діхніч. Як зареєструватися через додаток «Дія», можна дізнатися на сайті додатку.

suspilne.media

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *