Як викривлення хребта у дітей пов’язане зі смартфоном? Коментар лікарів Сумщини

загрузка...

Смартфон у руках дитини – одне з найпоширеніших явищ сьогодення. Однак, чи дійсно надмірне захоплення смартфоном у дитячому віці має наслідки для фізичного розвитку дитини, розповів ортопед-травматолог вищої категорії дитячої поліклініки Конотопської центральної районної лікарні (ЦРЛ) Анатолій Салій.

Увесь світ у телефоні – діти минулих століть могли про таке лише мріяти! Тут тобі й навчання, й розваги – на будь-який смак та для будь-якого віку. На відміну від освітян, для яких у період карантину дистанційне навчання стало чи не рятівною соломинкою, медики у ставленні до сучасних пристроїв цивілізації не настільки оптимістичні.

Лікарі впевнені, низька фізична активність дітей та надмірне захоплення смартфоном можуть призвести до незворотних проблем опорно-рухового апарату, передає konotop.city.

Одним із найбільш поширених захворювань опорно-рухового апарату є порушення постави – сколіоз
Частота таких захворювань серед конотопських дітлахів за останні декілька років збільшилась на 10-15%, – констатує Анатолій Салій.

Причина – зменшення фізичних навантажень у школі, малорухливий спосіб життя, тривале користування телефоном.

Читати також: У Сумах на Баранівці під виглядом садового будиночка споруджують супермаркет

Ця хвороба з’явилася не вчора, але саме під час карантину, батьки, перебуваючи досить тривалий час із своїми дітьми вдома, почали частіше помічати наявність певних відхилень у поставі малечі. І це добре, коли вчасно помічають, – так діти мають шанс на те, щоб зупинити прогресування серйозних хвороб опорно-рухового апарату.

Лікар стверджує, сколіоз – підступна хвороба, яка вкрай важко піддається лікуванню консервативними методами.

З І, ІІ ступенем викривлення хребта працювати легше – розвиток хвороби можна призупинити та попередити подальші ускладнення. Проте навіть на початковій стадії цей процес незворотній, а значить ідеально рівну поставу консервативними методами лікування відтворити вже не вийде. Принаймні Анатолій Салій за 37 років своєї медичної практики таких випадків не спостерігав.

Є ще хірургічний спосіб. Як правило, до нього вдаються батьки дітей із більш складними стадіями сколіозу.

«У 80-х роках минулого століття, коли такі операції з покращення сколіотичної постави тільки починали робити, відсоток вдалих операцій був вкрай низький. Часто діти після таких операцій не отримували полегшення і втрачали здатність рухатися самостійно. Зараз оперативне вирішення проблеми має досить оптимістичні прогнози і багатьом дарує другий шанс на повноцінне життя в суспільстві», – каже медик.

Як вчасно розпізнати ознаки викривлення постави та інших проблем хребта

Якщо дитина часто скаржиться на головні болі, запаморочення, потемніння в очах – це може бути ознакою порушень у шийному відділі хребта. Саме він найчастіше страждає в результаті надмірного користування гаджетами. Адже голова в цей час приймає тривале положення з нахилом униз, що збільшує навантаження на м’язи шиї.

Проблеми з поставою можуть з’явитися також і в результаті порушення зору. Аби побачити щось на шкільній дошці, приміром, дитина може сидіти криво, боком, витягувати шию вперед, підкладати під сідниці ногу, або нахилятися низько над партою під час читання чи письма. Тому, помітивши проблеми з поставою в дитини, лікар-ортопед радить показати її, перш за все, офтальмологу.

Самостійно перевірити наявність перших ознак сколіозу у дитини можна наступним чином:

Роздягніть дитину до поясу і подивіться, чи не перекошені в неї плечі (одне може бути вище іншого) та лопатки.
В положенні стоячи, руки вздовж тіла – перевірте ямочки навколо талії. Вони повинні бути симетричними, а таз – не скривлений уліво чи вправо. З положення стоячи попросіть дитину нахилитися вперед-вниз, не згинаючи коліна – лінія хребта при цьому має залишатися рівною. Якщо ні – є викривлення.

Читати також: У Сумах поліція затримала чоловіка, який обікрав чужий автомобіль

Дієві способи боротьби зі сколіозом

Перше й незмінне правило – тримати м’язи в тонусі, багато рухатися, займатися спортом, проводити якнайбільше часу на свіжому повітрі, надавши всім цим речам перевагу перед смартфоном. Навіть якщо у дитини підготовча чи спеціальна група з фізкультури і вона має певні обмеження в фізичних навантаженнях, варто практикувати звичайне ходіння, тривалі піші прогулянки, плавання – до них протипоказань точно немає.

Якщо відсутні серйозні проблеми з хребтом – можна додати сюди ще й їзду на велосипеді. Крім того, існує ще така річ, як лікувальна фізкультура – комплекс вправ можна знайти в інтернеті або запитати методичний посібник в кабінеті ЛФК дитячого медзакладу.

«Неймовірні результати дають заняття на дошці Євмінова. З особистої практики можу запевнити, що цей тренажер дійсно здатен суттєво покращувати стан пацієнтів з проблемами опорно-рухового апарату, в тому числі зі сколіозом», – резюмував Анатолій Салій.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *