Де на Сумщині будуть лікувати хворих на коронавірус (відео)

На Сумщині визначили дві базові лікарні для дітей та одну для дорослих на випадок виявлення хворих на коронавірус китайського типу. Усе через оголошену ВООЗ міжнародну надзвичайну ситуацію. У випадку загрози епідемії у кожному місті мають створюватися спеціальні бокси.

У Сумах хворих із підозрою на коронавірус везтимуть відділення – інтенсивної терапії та реанімації. Воно – для дорослих. Тут три палати – одночасно у них зможуть прийняти шість людей.

Зараження відбувається коли контакт ближче ніж два метри. Механізм передачі повітряно-крапельний, але більше крапельний, тобто вірус знаходиться у краплинках слини, виділенні з носа, тобто у повітрі не літає просто так. І тому засоби індивідуального захисту вони дійсно захищають”, – каже обласний інфекціоніст Ірина Троцька.

Відділення інтенсивної терапії та реанімації має ізольовану вентиляцію. Привозитимуть хворих сюди спеціально визначеними маршрутами.

На Сумщині грабіжник ледь не вбив стареньку заради 6 гривень [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/na-sumshhini-grabizhnik-led-ne-vbiv-starenku-zaradi-6-griven/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Визначені маршрути пацієнтів, як вони будуть у випадку підозри захворювання, як вони будуть евакуюватись з тих міст, де встановлений був діагноз, сформовані дві бригади екстреної меддопомоги, у склад яких входить пульмонолог, інфекціоніст, анестезіолог, фельдшер, які будуть доставляти у спеціально обладнаних машинах медичному транспорті цих хворих до госпітальних баз”, – каже Троцька.

Поки на місцевому рівні виявити новий коронавірус сумські лікарі не можуть – немає відповідних тест-систем. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, їх не має навіть в країні.

“На сьогодні ми ще очікуємо цієї поставки. Ми маємо підтвердження від країни-виробника, що вони на фінальному етапі. Наразі в нас достатній лабораторний потенціал, щоби виключити будь-яку респіраторно-вірусну інфекцію й у випадку крайньої потреби ми будемо використовувати референт лабораторію ВООЗ”, – каже в.о. директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін.

У разі підозри на коронавірус у дітей, їх госпіталізуватимуть до інфекційних відділень дитячих обласної та міської лікарень.

Як відомо:

  • Від коронавірусу у світі померли, станом на ранок 31 січня, 213 людей і понад 10 тис. хворих – сказала Ірина Троцька. Наприклад, у сезоні 2015-2016 років від грипу в Україні померли тисяча сто хворих.
  • На Сумщині у 18 людей виявили грип штаму А1. Про це сказав Михайло Мацюк – заступник директора лабораторного центру МОЗ України.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *