Отруєння дітей в ОЛІСП «Барса» в Сумах: правда чи чутки?

Адміністрація ліцею не згодна з версією батьків і сподівається, що результати лабораторії поставлять крапки над “і”.

Отруєння дітей в навчальному закладі – тема, яка завжди викликає резонанс. Але часом, він виникає ще до того, як офіційно будуть оголошені результати дослідження і після з’ясування всіх обставин події.

З іншого боку, без резонансу всі ці дослідження і з’ясування будуть лише поверхневими. Так що, будемо шукати золоту середину в тій історії, яка минулого тижня стала відома журналістам проекту.

До нас звернулися батьки, чиї діти є вихованцями КЗ СОР обласного ліцею-інтернату спортивного профілю «Барса» (далі ОЛІСП «Барса»). За словами батьків дітей в ліцеї сталася надзвичайна подія, яку намагаються приховати і зам’яти на всіх рівнях.

Діти отруїлися їжею, – розповідає Ольга (ім’я змінене). –Про це я дізналася від іншої мами. Її синові пощастило, він зараз в Дніпрі, тому він не був в їдальні зі своїми друзями. Однак, вона примчала в «Барсу» і потім вже ми дізналися все про те, що сталося. Виявляється, що в середу ввечері діти повечеряли і через кілька годин у більшості з групи почалася блювота, а це приблизно чоловік 20. Всі лежали бліді, висока температура, швидку їм не викликали, ніхто навіть не підходив.  Ну просто капець якийсь … Мама, яка дізналася першою, викликала швидку. Зараз хтось з дітей в лікарні, а в основному їх розпустили по домівках.

А я збираюся позиватися до суду, –розповідає Дмитро. Нам його представили, як главу батьківського комітету. –І не тільки через отруєння, а за все те, що діється в ОЛІСП. Мій син пройшов обстеження і мені сказали, що у нього травмовані м’язи і це є наслідком занадто великих навантажень. Я віддавав дитину здоровою в надії на те, що він потрапив до рук професіоналів. Але останнім часом я сумніваюся, що вони тут є. Що стосується отруєння, то в ОЛІСП «Барса» спочатку взагалі нічого не говорили, а тепер сказали, що це вірус, і що ніякого отруєння немає. Про ситуацію дізналися всі батьки, які живуть в різних регіонах України. Вони пишуть своїм дітям в месенджері, а останнім в «Барсі» сказали, як треба своїм предкам відповісти, що б ті не хвилювалися. Була комісія, взяли на дослідження продукти, тепер чекаємо на результат. Тільки ось дуже сумніваюся, що нам скажуть правду

Шахрайство на почуттях -2: гастролі по Сумській області (відео) [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/shahrajstvo-na-pochuttjah-2-gastroli-po-sumskij-oblasti-video/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Ми поспілкувалися з представником адміністрації ОЛІСП «Барса». Наш співрозмовник пояснив, що дійсно ситуація мала місце, але в тому, що це отруєння, дану версію там вважають перебільшенням.

Нам пояснили, що діти пройшли огляд і один з них був госпіталізований з діагнозом ГРВІ. Решта дітей (кількість відмовилися назвати, пославшись на конфіденційність) були відпущені додому.

На питання про те, чи з’явилися діти сьогодні, понеделок 20 січня в ліцей, нам відповіли, що прийом дітей можливий тільки після огляду лікаря, з яким укладено договір. Оскільки на вихідних діти не змогли б цього зробити, значить, якщо все нормально, то картина буде прояснюватися тільки з вівторка.

У ОЛІСП «Барса» нам підтвердили, що була комісія, яка опитала всіх, але ще не зробила висновки. Також в спортивному ліцеї з нетерпінням очікують результатів з лабораторії і сподіваються, що перебільшення не опиниться реальністю.

Так що далі буде…

Оновлено

Батьки деяких дітей, побачивши публікацію в інтернеті, надали кілька фотографій, на яких видно чим годують дітей у ліцеї і стан посуду в їдальні.

Звернення, яке було розіслано батькам учнів ліцею після нашого звернення.

[su_quote]Шановні батьки! В ліцеї-інтернаті «Барса» минулого тижня було зафіксовано декілька скарг від дітей на нудоту і біль у животі. Про стан здоров’я дітей з зазначеними скаргами одразу повідомлялися батьки. Здебільшого, симптоми швидко зникали і за медичною допомогою ніхто з учнів не звертався, окрім двох учнів. Один з учнів був госпіталізований «швидкою», викликаною на прохання матері учня, хоча, зі слів працівників «швидкої», в госпіталізації не було потреби. Другий учень звернувся до лікаря за місцем проживання, де йому було встановлено діагноз ГРВІ. 18-19 січня до медичної частини ліцею ніхто з дітей з зазначеними скаргами не звертався. 16 і 17 січня у ліцеї працювали комісії Держпродспоживслужби, Департаменту охорони здоров’я, Департаменту освіти і науки та ін. Перевірялися умови харчування і проживання дітей, проводився огляд дітей і співробітників закладу. Комісіями був запропонований ряд заходів, що включають, зокрема, щоденне проведення дезінфекції, контроль за станом здоров’я дітей і співробітників, інформування дітей і батьків про запобігання захворювань на кишкові інфекції. Найближчим часом буде повідомлено про проведення батьківських зборів стосовно ситуації, що склалася в ліцеї.[/su_quote]

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *