Ремонт дороги на Харківській в Сумах: так буде він чи ні?

Одна з найболючіших проблем для сумчан – це дороги. Щорічно в Сумах виділяють кошти на ремонт і роблять їх шматками в різних районах міста, на скільки вистачає грошей.

Хоч мова і йде про десятки мільйонів, але для доріг це дуже мало. По суті, щоб вирішити проблему, потрібно запускати всі наявні в Сумах асфальтні заводи на повну потужність і цілодобово займатися ремонтом магістралей. І тоді, через кілька років, коли всі дороги будуть оновлені, потрібно буде тільки утримувати їх в нормальному стані.

Реальні ситуації в деяких дитячих садках міста Суми: чому хворіють діти? [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/publikacii/realni-situacii-v-dejakih-ditjachih-sadkah-mista-sumi-chomu-hvorijut-diti/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

А сьогодні це просто закочування грошей в асфальт. Про що постійно нагадує міському керівництву головний дорожник міста, директор КП «Шляхрембуд» Олександр Вегера. Нагадаємо, що КП – тільки підрядник. Що робити, де і як (в рамках передбаченого фінансування) – вирішує замовник.

Вже кілька років поспіль сумчани піднімають питання необхідності ремонту дороги на вул. Харківській. Нарешті в 2020 році в Сумській міськраді заговорили про те, що ремонт почнуть робити. В системі ProZorro з’явився лот «Послуги з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі та штучних споруд, місто Суми, вулиця Харківська». Замовник – департамент інфраструктури, очікувана вартість -140 млн. грн. Це, так би мовити, жирний шматок пирога.

Але раптом Олександр Вегера на своїй сторінці в «Фейсбуці» заявив, що Суми можуть не побачити ремонту Харківської нібито через те, що грошей немає: «Шановні сумчани! В системі ProZorro буде список учасників торгів по ремонту вул. Харківській.

Я хочу, щоб всі уважно стежили за процедурою торгів, тому що є намір скасувати торги нібито через відсутність грошей (тобто – дорожній фонд досі не підтверджений розпорядженням голови обладміністрації). Але процедура торгів в системі починається згідно з річним планом закупівель.

Кошти можуть виділятися і довиделяться протягом року або всього терміну ремонту. Так що я не здивуюся, що торги скасують, потім будемо чекати ще 2 місяці проходження нових, а ви чекайте велике будівництво … Подивимося, друзі, хто за те, щоб почати ремонт вже з березня, а хто тільки обіцяє, а нічого не робить ».

Джерело в міськраді( побажав залишитися невідомим), повідомило нам, що насправді відбувається з торгами по ремонту вул. Харківській. Знаючи про те, що «Шляхрембуд» на цих торгах буде знижувати ціну по максимуму, чого не можуть собі дозволити інші учасники торгів, директору підприємства озвучили суму відкату. Вона досить велика. Такі гроші роблять ремонт Харківської неприбутковим. Був запропонований ще один варіант, а саме: «Шляхрембуд» виграє торги, після чого укладе субпідряд з іншим підприємством. Але і цю пропозицію в КП нібито відхилили …

Ми звернулися за коментарями до Олександра Вегери, запитавши його, чи так це? На що він відповів:

– На субпідряд ми не підемо ніколи. Вони щось зроблять не так, а ми потім будемо відповідати. Ми виграємо ці торги і будемо робити Харківську, якщо, звичайно, ці торги не будуть скасовані.

Аукціон пройде 25 березня.

Ми продовжуємо стежити за розвитком подій.

shans.com.ua

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *