Реальні ситуації в деяких дитячих садках міста Суми: чому хворіють діти?

Виховувати дітей тяжко, особливо чужих. Тому робота вихователем у дитячому садку за 4000-4500 грн на місяць(чистими), коли в групі 30 дітей і більше  -це пекельна праця.

Зараз хочу звернутися до вихователів і нянечок з сумських дитсадків. Інформація, яка буде озвучена, має місце в деяких дитячих садках. Це правда! Тому, будь ласка, не треба виправдовувати або захищати своїх колег. Праця важка, вимотує, але ніхто не змушував йти в цю професію. Адже мова йде про ДІТЕЙ! Про дітей, чиї батьки також працюють, щоб заробити копійку і в клювику щось додому принести. Дитина захворіла, це ліки, один з батьків вдома, а це означає – збитки.

Увага! У Сумах розшукують злодія, який вкрав телефон (відео) [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/uvaga-u-sumah-rozshukujut-zlodija-jakij-vkrav-telefon-video/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Назв ДС озвучувати не стану. Завтра батьки відмовляться від звернень (з досвіду 99% випадків так і відбувається) і я залишуся крайнім, але по суті ситуації мовчати не буду!

Отже, 30 осіб в групах, ніколи навіть присісти. Що можна зробити, щоб полегшити собі працю? Зробити так, щоб найактивніші / неслухняні не прийшли завтра в садок. Взимку це зробити просто, враховуючи, що діти самі погано одягаються і на прогулянці можуть бути без шарфа з відкритим горлом, з розстебнутою курткою і т.п  Можна просто зробити вигляд що не побачила … Все …

На всі питання вихователь відповідає «Треба, щоб самі вміли одягатися» або «Вибачте, що не додивилася». ОК!, буває і навіть у чомусь вихователь правий.

А тепер уявіть ситуацію. Майже всю зиму не було снігу. І тут випав у лютому … правда мокрий. Діти радіють, падають в цей сніг, роблять «снігових янголів». До групи приходять – весь одяг наскрізь мокрий. Зимові куртки, колготки, труси… Через 4-5 годин їх забиратимуть. Що встигло висохнути а що ні, діти йдуть в мокрому додому. Якщо вихователь, яка приходить після обіду на зміну, вчасно помітить, то встигне обдзвонити батьків, яким після роботи доводиться їхати додому і тільки потім в садок за дитиною. На наступний день або через день половини групи немає. Ангіна, ГРВІ … Це реальна ситуація! Вихователь, яка спостерігала за «сніговими янголами» каже: «Я не винна, що діти не розуміють, що в мокрий сніг падати не можна і в холодній воді грати теж». Сам чув.

Але чергова історія мене просто вбила. Вона і стала причиною публікації. У кожній групі, напевно, є свій Петрик П’яточкін або Пеппі Довга панчоха. Не їдять, ну й добре в лоточок собі заберемо … Але не сплять !! А це означає, що і няня з вихователем відлучитися не можуть. Доводиться сидіти і контролювати. Знаєте що роблять? Розкривають! Не хочеш спати? Лежи голий! (майка й труси) Невідомо скільки це тривало і діти не розповідали. Але час йде і вони ростуть, стають сміливішими, язик розв’язується.

-Мама, я сьогодні в групі мерз

Холодно було?

-Так, я не спав і няня забрала ковдру

Няня б списала на фантазії дитини, якби інші діти, які робили вигляд, що сплять, не бачили все і потім не сказали. “Так це правда”.

Щиро сподіваюся, що батьки не обмежаться бесідою з нянею або завсадком. Тому що таких історій вагон. Тому що у кожного є діти і постійні лікарняні після садка вже порядком набридли.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *