У Сумах лікарні перевірили на доступність для людей з інвалідністю

Відсутність ліфтів, парковок та санітарних кімнат. У Сумах перевірили медичні заклади на доступність для маломобільних груп населення. Моніторинг провели у дев’яти амбулаторіях. 

Головне, на що звертали увагу під час перевірки, це зручність пандуса, наявність парковки та ліфтів, а також чи обладнана санітарна кімната. Виявилось, що у деяких медичних закладах немає і половини вищезазначеного. Особливо активістів засмутив факт відсутності парковок.

Реальні ситуації в деяких дитячих садках міста Суми: чому хворіють діти? [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/publikacii/realni-situacii-v-dejakih-ditjachih-sadkah-mista-sumi-chomu-hvorijut-diti/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Щодо людей з  вадами зору, то медичні заклади мають бути обладнані тактильною направляючою плиткою, а також тактильно-контрастними табличками.

У двох закладах є інформація про розклад роботи, яка нанесена шрифтом Брайля. Проте у більшості амбулаторій відсутні таблички біля кабінетів лікарів, звукові елементи доступності тощо. Санітарні кімнати у лікарнях – швидше виняток, аніж правило. В амбулаторії на Привокзальній така є.

“Дуже подобається, що тут є санітарна кімната. І головне, що вона на першому поверсі. Не на шостому, як в деяких закладах, а на першому. Мінус в тому, що тут у наявності тільки пасажирський ліфт”, – говорить Олег Габ, голова ГО “Рука допомоги”.

В амбулаторії на вулиці Праці санітарна кімната знаходиться аж на шостому поверсі. Дістатися туди можна ліфтом, проте в обідній час він не працює. У деяких закладах взагалі немає вантажного ліфта. Загалом за результатами перевірки експерти відзначили, що позитивні зміни у медичних закладах є, проте попереду ще багато роботи.

Детальніше дивіться у нашому сюжеті:

sts.sumy.ua

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *