Скільки жителі Сум заплатять за капремонт своїх будинків та ліфтів?

Чи буде місто ремонтувати багатоквартирні будинки в Сумах, чи є перспектива створення ОСББ – це основні питання, які обговорювала депутатська комісія ЖКГ під час свого засідання.

Алгоритм участі міста Суми в капремонті житлофонду прописаний в порядку використання бюджетних коштів та участі Сумської міськради в організації співфінансування капремонту багатоквартирних будинків (в тому числі ліфтів), який розробив департамент інфраструктури.

Він уже не раз обговорювалося депутатами на комісіях і навіть виносилося на останню в минулому році сесію Сумської міськради, але його не прийняли і відправили на доопрацювання.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Відповідно до проекту цього документа, в програмі співфінансування капремонтів можуть брати участь тільки ті будинки, які були введені в експлуатацію не пізніше 2004 г. При цьому пропорція фінансування (бюджет / мешканці) буде залежати від віку будинку і інших його особливостей, а саме: від 15 до 24 років – 50/50; 25-49 років – 60/40;[/su_column][/su_row]

50-69 років – 70/30; 70 років і більше – 90/10; капремонт шатрового даху в двоповерхових будинках – 90/10; капремонт шатрового даху в 3- і 4-поверхових будинках – 85/15; капремонт (модернізація, заміна) ліфта – 80/20; капремонт електромереж в гуртожитках – 90/10; новостворені ОСББ (протягом року від дати початку самостійного утримання будинку до моменту подачі заявки на співфінансування) – 95/5.

Але секретар міськради Андрій Баранов запропонував іншу градацію – будинки, побудовані 25-39 років тому, фінансувати за схемою 60/40, 40-69 років – 70/30, 15-24 роки – 50/50. Решта – без змін. Світлана Липова додала пропозицію по ремонту ліфтів. Не секрет, що у більшої частини сумських підйомників закінчився термін експлуатації і вони повинні стати на капремонт або модернізацію.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]- Це дуже дорого, – каже С.Липова. – Капремонт обійдеться в суму близько 450 тис. грн., А модернізація потягне і до 800 тисяч. Але після капремонту ліфт можна експлуатувати тільки 5 років, а після модернізації – 18. Тому мешканці, які погоджуються на участь у співфінансуванні, хочуть саме модернізацію. Але порахуйте, яку суму потрібно зібрати з кожної квартири за пропонованим в проекті пайовій участі 80/20.[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column][/su_row]

Виходить, що одна квартира повинна вкласти до 6000 гривень! Така сума для багатьох просто непідйомна. Тому я пропоную змінити співвідношення на 90/10. Крім того, якщо в квартирі зареєстрований інвалід 1-ї групи, то такій сім’ї потрібно надати пільгу та суму, яку повинна вкласти ця квартира, виплачувати з міськбюджету.

Google нам у свідки: Суми — найромантичніше місто [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/google-nam-u-svidki-sumi-najromantichnishe-misto/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

До слова, на наступний день на сесії міськради виступала мешканка 3-го під’їзду будинку 68а на вул. Героїв Крут, де в минулому році був зупинений ліфт. На його капремонт орієнтовно потрібно 350 тис. грн. У департаменті інфраструктури мешканцям запропонували пайову участь 60/40, і виходить, що кожна квартира повинна здати не менше 4 тис. грн. У під’їзді більшість – пенсіонери, малозабезпечені, інваліди, афганці, чорнобильці та інші пільговики, і у них немає можливості зібрати такі гроші. Люди зверталися до багатьох інстанцій, але питання так і не зрушив з місця. Жильцов обурює ще й те, що для першого під’їзду їхнього будинку гроші в бюджеті знайшлися і ліфт там відремонтували. Чому так вибірково виділяються кошти? Мешканці просили дати їм гроші в повному обсязі в 2020 р

– На це розраховувати не доводиться, – сказав на сесії мер. – Але якщо депутати приймуть програму пайової участі, то ремонт ліфтів потрапить на співфінансування 90/10, а це вже не по 4 тисячі, а по одній, зібрати таку суму буде набагато простіше.

Крім того, Світлана Липова запропонувала виключити пункт, за яким «молоді» ОСББ, створені два роки тому, отримують фінансування 95/5:

– Чому ОСББ, які створювалися відразу після виходу закону, тобто чотири роки тому, таких преференцій не отримують і йдуть за загальною схемою, а тим, хто визирав з-за рогу і чогось чекав, ми їх даємо? Це не логічно.

– Я голова ОСББ на вул. Г.Кондратьева, 160/5, це 12-поверховий будинок в районі СНАУ, так звана піраміда, – каже представник будинку. – 1 лютого минулого року ми створили ОСББ, повіривши словам мера про те, що ОСББ отримає за рахунок міськбюджету капремонт одного об’єкта, то чи інженерних мереж, то чи даху. І фінансування другого за програмою 70/30. Було велике опір створенню ОСББ, але ми умовили людей, так як проблем в будинку багато, а головне – тече дах. Тепер я ходжу, вклоняюся владі, був у мера, в департаменті інфраструктури, на депутатських комісіях. Але у вересні минулого року мені сказали – грошей немає, але ви тримайтеся. І що мені говорити людям, у яких з даху тече в квартиру? Простіше з небесною канцелярією домовитися, щоб взимку снігу не було, ніж з міською владою, які давали обіцянки. Я за чесну гру – не потрібно заманювати людей створювати ОСББ і обіцяти підтримку, якої вони не отримають. Але правила гри повинні бути, тому я вважаю, що потрібно програму співфінансування стверджувати, але вона повинна бути прозорою, відкритою і зрозумілою і для існуючих ОСББ, і для тих

хто планує їх створити. Повинен бути реєстр капремонтів, куди вносяться будинку в міру подачі документів і збору коштів мешканцями: виділили гроші в бюджеті – місто допомагає дому згідно з чергою, немає – будинок чекає.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]- Якщо ви приберете пріоритетне фінансування для новостворених ОСББ, то вб’єте це рух на корені, – додала одна з активісток. – Суми – єдиний обласний центр, де немає цільової програми підтримки ОСББ. У вашій програмі співфінансування – знову підтримуються ледачі вдома (не організовані в ОСББ. – авт.),[/su_column][/su_row] компанії управителів, а не люди, які самоорганізувалися або хочуть це зробити. Тому потрібно, щоб, як і раніше, при створенні ОСББ перший вид капремонту повністю оплачує місто, а подальші – за програмою співфінансування.

Але незважаючи на виступи активістів, депкоміссія підтримала правки, запропоновані і Андрієм Барановим і Світланою Липовою.

А депутати на сесії затвердили програму співфінансування. У підсумку таке право отримали всі будинки, незалежно від того, чи організоване в них ОСББ. Відсоток співфінансування – запропонований Андрієм Барановим, на капремонт ліфтів кошти виділяються в співвідношенні 90/10, реєстр будинків, які отримали співфінансування, буде у відкритому онлайн-доступі 24/7 на сайті міськради.

Ваш Шанс

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *