У Сумах перші жертви отруєння грибами

У Сумах перші жертви тихого полювання в цьому осінньому сезоні, який вже пішов на спад.

Нещодавно в Сумську лікарню №5 госпіталізували чотирьох осіб – з ознаками отруєння дикорослими грибами. Всім було поставлено діагноз «харчова диспепсія» – порушення травлення (проявляється болями переважно у верхній частині живота, дискомфотом під ложечкою, здуттям живота і почуттям переповнення в шлунку, нерідко – нудотою). Що ж поклало людей на лікарняне ліжко?

– Постраждалі стали жертвами власного кулінарного експерименту – їли лісові поддубники без термічної обробки, – розповів заввідділенням анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Ігор Бандура. – Такий рецепт вони необачно запозичили у своїх знайомих. На щастя, важких наслідків у горе-грибників не виявили. Завдяки тому, що вони відразу звернулись за медичною допомогою, вдалося швидко стабілізувати стан всіх пацієнтів.

Досвідчений лікар-реаніматолог, який не раз рятував життя постраждалих від отруєння грибами, закликає сумчан бути уважними та обачними. «Один з важливих методів профілактики – правильне приготування грибів. Не можна вірити поширеній думці про те, що отруйні гриби при кип’ятінні викликають потемніння цибулини, часнику або срібних предметів », – уточнив він.

Найбільше насторожує медиків те, що часто серед отруєних грибами є діти – навіть однорічного віку. Тому слід пам’ятати, що страви з грибів важко перетравлюються. Їх не повинні вживати діти до 8 років, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів, вагітні та жінки, які годують груддю.

Не варто купувати гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

Ще варто нагадати прості правила, які допоможуть врятувати життя вам і вашим рідним:

– якщо після вживання грибів ви відчуваєте себе погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) – негайно викликайте швидку;

– до її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або солі, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини;

– навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи;

– недоїдені гриби не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

І ніякого самолікування!

Ваш Шанс