Суми отримали відзнаку «Зелене серце»
|Громади з усієї України презентували проєкти зеленої трансформації під час війни
18 січня у Києві відбувся форум високого рівня «Зелена трансформація: Reunion», котрий було проведено за ініціативи Асоціації професіоналів довкілля PAEW, Global 100 RE Ukraine та Офісу сталих рішень.
Місто Суми з 2015 року підписант Угоди Мерів, а з січня 2023 року Сумська громада оновила зобов’язання, доєднавшись до провідної Європейської ініціативи «Угода Мерів щодо Клімату та Енергії».
Тим самим взяла на себе зобов’язання скоротити викиди СО2 щонайменше на 35% до 2030 року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії та досягти кліматичної нейтральності Сумської міської територіальної громади до 2050 року.
Для міської влади питання екологічної безпеки, реалізація енергетичної та кліматичної політики – одні з найважливіших пріоритетів розвитку нашої громади.
Зростання свідомості щодо змін клімату та потреба у сталому економічному розвитку спонукають нас до пошуку альтернативних джерел енергії. Одним з варіантів вирішення даної проблеми є реалізація проєктів з відновлюваної енергетики.
Протягом 2023 року реалізовані проєкти у сфері ВДЕ:
- “Підвищення енергоефективності зі складовою альтернативної енергетики будівель КНП “Центральна міська клінічна лікарня” Сумської міської ради”
На покрівлі будівлі стаціонарного корпусу № 1 центральної міської клінічної лікарні наприкінці червня встановлено СЕС потужністю– 60 кВт (кошти міжнародного донора через ГО «Екоклуб»: 27,5 тис. Євро, кошти бюджету СМТГ: 750,0 тис. грн. ).
Станція введена в експлуатацію 16 червня 2023 року.
Станом на сьогодні згенеровані кіловати сонячної енергії надали змогу зекономити близько 172 тис грн. бюджетних коштів.
- «Підвищення обізнаності населення Сумської міської територіальної громади про можливості відновлювальної енергетики»
Впровадження проєкту здійснювалось в рамках Проєкту NEAR-TS/2021/428-306 «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами», що фінансується Європейським Союзом
Цілі проекту: популяризація впровадження відновлювальних джерел енергії задля зменшення викидів парникових газів та ощадливого використання енергоресурсів
– проведення інформаційної кампанії щодо обізнаності мешканців громади про можливості відновлювальної енергетики;
– встановлення СЕС потужністю 7 кВт на території об’єкту природно-заповідного фонду ботанічного саду «Юннатівський» для забезпечення роботи електричного опалення теплиці, в якій вирощуються екзотичні та червонокнижні рослини.
Станція введена в експлуатацію 29 вересня 2023 року.
- «Улаштування мережевої сонячної електростанції для забезпечення безперебійного гарячого водопостачання будівлі КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Троїцька, 28»
Потужність СЕС – 60 кВт (грант GIZ – 100,0 тис. Євро)
Станція введена в експлуатацію 26 грудня 2023 року.
Охорона довкілля:
В рамках Програми Розвитку ООН Сумська міська територіальна громада
отримала в якості міжнародної технічної допомоги, згідно з реєстраційною
карткою проєкту (програми) № 4019-08, Фотометр eXact Micro 20 w/Bluetooth
та реагенти для вимірювання якості води.
Протягом 2023 року працівники Департаменту брали участь в навчальній сесії з питань охорони атмосферного повітря, завдяки чому Сумська громада отримала два пости моніторингу атмосферного повітря.
Враховуючи корисний досвід Сум, місто отримало відзнаку «Зелене серце».