У Сумах виявили підозрілу червону ікру без належного маркування
|[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]
У переддень новорічних свят до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшла інформація, що споживач придбав червону ікру за адресою: вул. Н. Холодногірська, 8, м. Суми, (магазин «Appetit»), а в «ней оказалась не икра».
У ході здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) працівниками управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини [/su_column][/su_row] Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було виявлено реалізацію червоної ікри «Икра Лососевая» виробництва: ОО «Ниваагропродукт» м. Южно-Сахалінськ, Холмське шосе, 5, вагою 140 гр., дата виготовлення – 25.10.2019, партія Е 58, у кількості 42 одиниці.
Куди ніч, туди сон: місто Жовті Рути — так схоже на Суми [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/publikacii/blogi/kudi-nich-tudi-son-misto-zhovti-ruti-tak-shozhe-na-sumi/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]
Під час інспектування було з’ясовано, що оператор ринку не має інформації щодо підприємств з яких надходила червона ікра. За його поясненнями товар замовлявся в інтернеті і надсилався Новою Поштою без супровідних документів. На зазначений харчовий продукт не надано товарно-транспортних накладних, також не можливо встановити, що ікра отримана з потужностей, що пройшли державну реєстрацію. Маркування продукції не відповідало законодавству.
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області складено припис щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) та протокол про порушення Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за що передбачена відповідальність згідно п. 22 ч.1 ст. 65 Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» яка тягне за собою накладення штрафу у розмірі 12519 грн., а головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було прийнято рішення негайно провести вилучення з обігу даної продукції.
Шановні споживачі бережіть себе і своїх близьких, купуючи ікру, звертайте особливу увагу на маркування товару, місце його виробництва та якість упаковки. Не варто купувати підозріло дешеву ікру, адже придбання фальсифікату не дасть ніякого задоволення та користі, а завдасть тільки додаткового клопоту щодо поліпшення стану здоров’я.