На Сумщині з-під завалів врятували 66 унікальних гравюр, присвячених Голодомору

Надзвичайники врятували значну частину унікальних ліноритів, присвячених Голодомору. Гравюри знайшли під завалами Сумського училища, у який росіяни поцілили ракетою.
Про це повідомляють ДСНС України та МВС.

29 липня російська ракета зруйнувала навчальний корпус Сумського міжрегіонального вищого професійного училища, де був розташований Центр досліджень руху опору Голодоморів на Сумщині.

З початку його відкриття (це майже шість років) там діяла унікальна виставка графічних малюнків Миколи Бондаренка «Україна – 1933: кулінарна книга. Пам’ять людська». Експозиція включала 89 робіт. 

«Після ракетної атаки росіян унікальні роботи, завдяки яким практично весь світ дізнався про Геноцид українців, опинились під завалами», — зазначили у МВС.

Завдяки рятувальникам, волонтерам та співробітникам закладу більшість ліноритів, 66 ліногравюр, Миколи Бондаренка були врятовані.

Ліногравюра — це опукла гравюра; малюнок вирізається на поверхні лінолеуму у дзеркальному відображенні, потім на лист наноситься чорнило, а малюнок — тиснеться на папір або тканину. За технікою ліногравюра подібна до ксилографії.

Книга-альбом «Україна-33: кулінарна книга. Пам’ять людська». Миколи Бондаренка відтворює «меню» часів Голодомору 1932-1933 роками. Для її створення художник збирав і записував «кулінарні рецепти», спогади очевидців, а також рідкісні світлини та архівні документи, серед яких, зокрема, списки померлих від голоду в селах Буринського району Сумської області.

hromadske.ua

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *