Під час засідання Ради оборони Сумської області затвердили Алгоритм проведення масових заходів на території Сумської області в умовах правового режиму воєнного стану за виключних обставин

Через воєнний стан на території Сумської області заборонено проводити будь-які масові заходи, окрім загальнодержавних.

РЕКОМЕНДОВАНИЙ АЛГОРИТМ

проведення масових заходів на території Сумської області

в умовах правового режиму воєнного стану за виключних обставин

  1. На підставі Закону України «Про місцеві державні адміністрації», указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 24 лютого 2022 року № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», керуючись частиною першою статті 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статтею 4 Указу Президента України від 23 лютого 2022 року № 63/2022 «Про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України», рішеннями ради оборони Сумської області
    від 05 липня 2023 року, від 16 серпня 2024 року, уведеного в дію розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 22.08.2024 № 93-ДСК «Про введення в дію рішення ради оборони Сумської області від 16.08.2024», на території Сумської області в умовах воєнного стану заборонено проведення усіх масових заходів, окрім загальнодержавних.
  2. Нижчезазначені пункти цього Алгоритму носять рекомендаційний характер для фізичних і юридичних осіб, за виключенням місцевих органів виконавчої влади та військових адміністрацій населених пунктів.
  3. Вимоги (рекомендації) цього Алгоритму не поширюються на заходи, організатором яких є органи державної влади, місцевого самоврядування, військового командування та складових сектору безпеки і оборони, що розміщені на території Сумської області, а також на організацію проведення поховальних ритуалів, і заходів, пов’язаних із вшануванням загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
  4. Проведення масових заходів (мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших спортивних, освітніх, культурно-просвітницьких, релігійних, розважальних та видовищних тощо) в умовах воєнного стану
    (далі – заходи) на території Сумської області можливе лише за виключних обставин і тільки за умови їх письмового погодження з відповідними районними державними адміністраціями – районними військовими адміністраціями або Сумською міською військовою адміністрацією за 5 робочих днів до дня проведення заходу.

Відповідь організаторові заходу на погодження масового заходу за виключних обставин готується за підписом голови чи заступника голови  районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації або начальника Сумської міської військової адміністрації чи його заступника.

  1. Усі масові заходи, у тому числі загальнодержавні та за виключних обставин заборонено проводити на відстані 20 км від державного кордону з російською федерацією чи від лінії бойового зіткнення (за інформацією, що надається відповідним військовим командуванням до Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації та/або до районних державних адміністрацій – районних військових адміністрацій/Сумської міської військової адміністрації).
  2. Організатор заходу письмово повідомляє про намір його проведення відповідну районну державну адміністрацію – районну військову адміністрацію або Сумську міську військову адміністрацію не менше ніж за 10 робочих днів у письмовому вигляді.

У тексті зазначеного повідомлення обов’язково має міститися інформація про:

1) дату проведення, час початку та тривалість заходу;

2) мету проведення заходу та обґрунтування його проведення в період воєнного стану;

3) місце (маршрут) проведення заходу та наявність захисної споруди (укриття) у ньому чи в безпосередній близькості (до 400 м) до місця (маршруту) проведення;

4) очікувану кількість учасників заходу;

5) організатора та відповідальну особу за проведення заходу (прізвище, ім’я та по батькові, контактний телефон, електрона адреса, назва юридичної особи та її місце знаходження (якщо організатором є юридична особа);

6) намір щодо встановлення на місці проведення заходу тимчасових споруд, використання звукопідсилюючої техніки (апаратури);

  1. Кількість осіб, які беруть участь у заході, що проводиться за виключних обставин, не повинна перевищувати розрахункової місткості найближчої захисної споруди (найпростішого укриття), розташованої у прямій доступності від місця проведення заходу, за умови обов’язкового попереднього погодження з її власником (балансоутримувачем) питання щодо її можливого використання під час проведення відповідного заходу.
  2. Про отримання дозволу від районної державної адміністрації – районної військової адміністрації/Сумської міської військової адміністрації на проведення заходу за виключних обставин, його організатор, не менші ніж
    за 2 робочих дні, має повідомити місцеві підрозділи поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Служби безпеки України, які, у свою чергу, мають вжити відповідних заходів реагування, спрямованих на охорону громадського порядку, публічної безпеки, безпеки дорожнього руху, протидію деструктивним проявам, ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій тощо.
  3. Організатор та відповідальна особа за проведення заходу за виключних обставин несуть особисту персональну відповідальність за безпеку присутніх на заході та повинні забезпечити:

1) негайне припинення проведення заходу під час оголошення сигналу «Повітряна тривога», сповістити про це його учасників та організувати їх евакуацію, повідомивши їм місцезнаходження найближчої захисної споруди цивільного захисту (найпростішого укриття);

2) дотримання громадського порядку учасниками масового заходу;

3) наявність засобів першої медичної допомоги;

4) дотримання Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697.

  1. Звернення на отримання дозволу на проведення заходів за виключних обставин, що надходять до Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, надсилаються для розгляду в межах цього Алгоритму до відповідної районної державної адміністрації – районної військової адміністрації чи до Сумської міської військової адміністрації протягом 3 робочих днів з моменту отримання.
  2. Районні державні адміністрації – районні військові адміністрації і Сумська міська військова адміністрація інформують Департамент оборонної роботи, забезпечення законності та правопорядку Сумської обласної державної адміністрації про кількість звернень для отримання дозволів на проведення заходів за виключних обставин, що надійшли за звітний період та кількість наданих дозволів, з наростаючим підсумком, щомісяця до 10 числа, наступного за звітним (за окремо встановленою формою).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *