Образив вчителя – заплати штраф 5100 гривень

У Верховній Раді зареєстровали законопроект № 2279 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» .

Ініціатори законопроекту, а це більше 20 нардепів, у пояснювальній записці зазначають, що сьогодні в закладах освіти України мають місце кричущі випадки агресії щодо педагогів, які яскраво демонструють їх незахищеність.

Так,  16 січня 2019 року, батьком учня 4 класу було жорстоко побито вчителя фізкультури столичного ліцею № 157 Ігоря Матвієнка. Низку нападів на вчителів нещодавно фіксували в Києві, Одесі, Полтаві. 10 вересня минулого року у 94-й школі на Печерську восьмикласник ножицями завдав вісім ударів у спину 64-річній учительці фізики й інформатики Людмилі Кохно. Жінка потрапила до реанімації.

ЧИ МОЖУТЬ УЧНІ ХОДИТИ В ОДЯЗІ, ЯКА ЗРУЧНА ЇМ, А НЕ ШКОЛІ?

З метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства  пропонується внести зміни до ч. 1 ст. 54 та ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту», якими передбачити додаткових гарантії поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників з боку учасників освітнього процесу та інших осіб.

Також пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новими статтями:

  • ст. 173-5, якою передбачити адміністративну відповідальність за вчинення образи, тобто умисного приниження честі і гідності особи, виражене в непристойній формі, переслідування, психічного чи фізичного насильства, а рівно погрози його застосування, стосовно педагогічного, науково-педагогічного або наукового працівника та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,
  • ст. 179-1, якою передбачити адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.