“Розтрата та заволодіння 3 млн грн”: двом посадовцям Сумської ОВА та підряднику вручили нові підозри

28 липня 2023 року повідомлено про зміну підозри колишньому заступнику голови Сумської ОВА, виконувачу обов’язків директора одного з департаментів адміністрації та директору товариства з обмеженою відповідальністю, які за попередньою змовою заволоділи та розтратили державні кошти. Про це зазначили у Сумській обласній прокуратурі та СБУ в Сумській області 31 липня.

За даними прокуратури, без відкритих тендерних торгів був укладений договір на проведення будівельних робіт із підконтрольним товариством з обмеженою відповідальністю. Після виконання ремонтних робіт у багатоквартирних житлових будинках Охтирки, що були пошкоджені внаслідок обстрілів російських військових, директор товариства вніс у кошторисну документацію ціни на будматеріали, які у 2-3 рази перевищували ринкові.

Зазначеним особам у лютому 2023 року вже було повідомлено про підозру за фактом розтрати та заволодіння 1, 4 млн виділеними на відбудову одного будинку. У ході слідства встановлено, що при виконанні ремонтних робіт в іншому будинку підозрювані в такий спосіб привласнили ще 1, 6 млн грн. Відтак посадовці разом із підрядником завдали державі збитки в розмірі 3 млн грн, повідомили у прокуратурі.

Виконувач обов’язків директора Департаменту Сумської обласної військової адміністрації та директор ТОВ відповідатимуть і за внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Що відомо

  • За даними слідства, посадовці організували схему у квітні 2022 році.
  • 2 лютого 2023 року СБУ повідомила тодішньому заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову про підозру. Також підозру вручили керівнику департаменту капітального будівництва ОВА Олегу Чунаєву. Суд відпустив його під особисте зобов’язання.
  • 6 лютого Зарічний суд у Сумах обрав запобіжний захід Олегу Клименчукову — особисте зобов’язання.
  • 8 лютого Олега Клименчукова відсторонили від посади.
  • 22 травня Олега Клименчукова, якого підозрюють у заволодінні коштами, призначеними на відбудову знищеної інфраструктури області, було звільнено з посади.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *