Сумчанин провів експеримент і додав роботи департаменту кіберполіції
|Історія трапилася вчора, 10 січня. Сумчанин, назвемо його Денис (ім’я змінено), є активним користувачем фейсбук. І ось вчора в цій соцмережі він побачив рекламу, де пропонувалося заробити швидко і без особливого клопоту.
Цікавість взяла верх і він вирішив дізнатись, а як же рекламодавці пропонують заробити? Виявилося, що все дуже просто. На ваш рахунок вони переводять певну суму, а потім, ви ці гроші повинні зняти та через термінал відправити на зовсім інший рахунок, який вам вкажуть. При цьому в себе ви залишаєте певний відсоток за послугу.
Подібна схема дійсно працювала для «відмивання» грошей. Але це було давно! Сумчанина зацікавив занадто великий відсоток для «працівника», цілих -25% від суми. Занадто дороге відмивання.
Розуміючи, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, Денис вирішив провести експеримент, який затягнувся для нього на цілий день.
«Роботодавці» попросили відкрити їм доступ до його банківського рахунку. У Дениса якраз був порожній рахунок, на якому всього 2 гривні, тому він вирішив їм пожертвувати.
Це є порушенням умов договору з банком! Ніколи так не робіть!
Шахраї хотіли отримувати інформацію про рух коштів за цим рахунком. Для цього потрібно було змінити фінансовий номер телефону. Дениса просили сходити до банкомату і виконати інструкції. Таким чином, шахраї отримали доступ до порожнього рахунку Дениса, але і у сумчанина залишався до нього доступ через інтернет банкінг.
Протягом години на його рахунок дійсно прийшли гроші – 2000 гривень. «Роботодавці» в таких випадках заявляють, що працівника перевіряють дрібними сумами і що потім цифри будуть значно солідніше.
Сумський ресторан розшукує двох забудькуватих клієнтів (відео) [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/news/sumskij-restoran-rozshukuie-dvoh-zabudkuvatih-kliientiv-video/” size=”4″]ЧИТАТИ [/su_button]
Але Денис проводив експеримент і йому стало цікаво, звідки прийшли гроші. Він пішов в банк і поставив запитання консультантам.
Йому відповіли: «Ви ж самі тільки що взяли онлайн кредит в Манівео».
Денис, не відходячи від каси, повернув кошти туди, звідки прийшов кредит, отримавши при цьому документ від Манівео про те, що він їм нічого не винен. І … заблокував свій рахунок у банку.
На цьому експеримент можна було б завершити, якби «роботодавці» не почали турбуватися. Вони помітили, що рахунок заблоковано банком і стали просити Дениса, щоб той пішов і вирішив проблему з рахунком.
І ось тут уже сумчанин відірвався по повній, продовжуючи вже свою гру. Він прикинувся розгубленим лохом, який сам не розуміє, що відбувається.
А шахраї просили зробити все якомога швидше. Потім Денис заявив, що в банку за послугу розблокування вимагають наперед заплатити 500 гривень. Тому сумчанин просив «роботодавців» вислати йому фінансову допомогу, адже вони повинні були б бути зацікавлені звільнити свої гроші. Але і шахраї до кінця грали свою роль, дивуючись і не розуміючи про яку платну послугу розблокування йдеться.
Ось на цьому місці свого експерименту Денис написав нам і ми зателефонувавши в відділ кіберполіції в Сумській області, все розповіли правоохоронцям, після чого попросили сумчанина написати заяву, що і було зроблено.
Про результат діяльності кіберполіцейських ще невідомо. Але сумчанин видав їм шахраїв на блюдечку з блакитною облямівкою.З номерами гаманців в платіжних системах, телефонами, з яких здійснювався зв’язок і т.п.
Єдиного він не врахував, отримавши доступ до його рахунку вони отримали і особисту інформацію про нього. Останнє повідомлення від дівчини менеджера, яка вперто вимагала перевести їй 1500 гривень було з погрозами і вона написала у повідомленні адресу Дениса. Сумчанин відповів, що вже півдня поліція відстежує цю бесіду, після чого вся переписка миттєво випарувалася і не тільки в вайбер, але і в фейсбук.
Ось таку от “роботу” пропонують шахраї, оформляючи кредити на довірливих громадян, які потім будуть їх сплачувати і нічого та нікому довести не зможуть.
Бо самі будуть винні