Мер Охтирки здав “чорних благодійників” поліції

В Україні схема незаконного збагачення на постачанні автомобілів для фронту – явище, на жаль, непоодиноке. Фігуранти подібних справ продають автомобілі, які насправді безкоштовно ввозяться на територію нашої держави як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ.

Благодійна організація з Охтирки отримала з-за кордону автівку як гуманітарну допомогу, однак не відправила машину на потреби армії, а продала. Йдеться про «Volkswagen Transporter», проданий за 2600 у.о.

Такі «продавці», як виявилося, є і в Охтирці. Поліція наразі займається розслідуванням якраз такої справи за заявою міського голови Павла Кузьменка, який повідомив про виявлений злочин в правоохоронні органи та розповів громадськості у своєму відеозверненні без подробиць – такі вимоги таємниці слідства.

Резонансна новина викликала в соцмережі з одного боку шок і обурення щодо протиправного бізнесу «благодійників» з метою власного збагачення, а з іншого – критику на адресу міського голови, який, з точки зору коментаторів, «лохонувся». Недостатність інформації щодо суті справи викликала вкид дезінформації як щодо марки автомобіля, так і щодо самого процесу купівлі-продажу.

Відразу зазначимо, що Павло Кузьменко не займався пошуком авто і безпосередньо не здійснював придбання. Його участь – суто фінансова. Павло Кузьменко для купівлі автомобіля для підрозділу ЗСУ передав власні кошти депутату Охтирської міської ради, волонтеру Миколі Данилюку, з яким не один рік спільно допомагає захисникам, забезпечуючи їх різними технічними засобами.

У чергових пошуках автомобіля для підрозділу ЗСУ, Микола Данилюк натрапив на оголошення, за яким приховалась ціла схема. Її деталі свідчать про те, що прикриваючись волонтерством, особи ввезли в Україну та задекларували як гуманітарну допомогу, принаймні один автомобіль. Проте замість безоплатної передачі військовим, вони підшукували покупця іномарці, яка врешті була «успішно» продана Миколі Данилюку за гроші Павла Кузьменка.

За більш точними правовими роз’ясненнями ми звернулися до начальника Охтирської поліції Руслана Кладька.

– «Наразі можу розкрити сухі факти з матеріалів справи, які не завадять ходу досудового розслідування.

1 березня 2024 року порушена справа за ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України – «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги».

На даний час досудовим розслідуванням встановлено наступне.

Автомобіль «Volkswagen Transporter» ввезли до нашої країни як гуманітарну допомогу для ЗСУ. Про це свідчать документи на дане авто, які є в наявності в повному обсязі. Це і гуманітарна декларація, і тимчасовий реєстраційний талон, зареєстрований за благодійним фондом.

Один з основних документів – це звернення місцевого благодійного фонду щодо дозволу на ввезення гуманітарної допомоги у вигляді даного транспортного засобу. У цьому ж зверненні зазначено про те, що цей «Volkswagen Transporter» безоплатно передає громадянин України благодійній організації, щоб надалі він використовувався для протидії ворожої агресії. Таким чином Фонд імпортував авто як гуманітарну допомогу. На документах присутні відповідні відмітки митниці про те, що даний автомобіль «Не для продажу. Гуманітарна допомога».

Фактично ж автомобіль був проданий охтирчанином за 2600 у.о. мешканцю Охтирки і, зверніть увагу – на момент реєстрації благодійним фондом даного автомобіля 20.02.2024 в МРЕО цей автомобіль у власності Фонду вже три тижні не перебував де-факто. Автомобіль знаходився у покупця, якому всі документи на нього були передані вже після отримання продавцем коштів», – розповів Руслан Кладько і акцентував, що досудове розслідування триває. Встановлюються всі обставини та причетні до незаконного використання гуманітарної допомоги особи.

Вину буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Найсумніше в таких історіях – це тінь, яку кидають зловмисники на діяльність справжніх волонтерів. І наше спільне завдання полягає в тому, щоб викрити та притягнути до відповідальності кожного, хто прагне використати авторитет благодійників для власного заробітку, шкодячи іміджу волонтерства, і найгірше – відбираючи у наших захисників життєво необхідну допомогу, адже зловмисники шукають клієнтів за оголошенням і надалі транспортні засоби дуже часто так і не потрапляють за своїм призначенням на фронт, повідомили в мерії Охтирки.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *