На Сумщині головбух ВНЗ фіктивно влаштувала няню своєї дитини

Прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно головного бухгалтера одного з місцевих вищих навчальних закладів, яка, зловживаючи своїм службовим становищем, розтратила кошти закладу.

За версією слідства, головний бухгалтер працевлаштувала у ВНЗ свою знайому на посаду бухгалтера. При цьому жінка фактично свої безпосередні обов’язки не виконувала, натомість доглядала за малолітнім сином головного бухгалтера. За час фіктивного працевлаштування з грудня 2016 року по червень 2018 року бухгалтеру протиправно нараховано майже 50 тис. грн заробітної плати.

Сумчани скаржаться на те, що не можуть пройти флюорографію [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/sumchani-skarzhatsja-na-te-shho-ne-mozhut-projti-fljuorografiju/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Водночас судитимуть завідувачку сектору розрахунків та фінансових зобов’язань відділу бухгалтерського обліку та звітності ВНЗ, яка була обізнана про фіктивне працевлаштування, однак здійснювала відповідні операції, які призвели до розтрати коштів закладу.

Дії головного бухгалтера кваліфіковано за ч. 2 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (підроблення службовою особою офіційних документів) КК України.

Завідувачка сектору відповідатиме за ч. 5 ст. 27/ч. 2 ст. 191 (пособництво у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та ч. 5 ст. 27/ч. 1 ст. 366 (пособництво у підробленні службовою особою офіційних документів) КК України.

Досудове слідство проведене слідчим управлінням ГУНП за матеріалами Управління стратегічних розслідувань в Сумській області. На даний час обидві жінки звільнені з ВНЗ.

Довідково: за скоєне обвинуваченим загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *