На Сумщині хочуть ліквідувати ще кілька фельдшерських пунктів первинної допомоги

Головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги  «Глухівського району» Глухівської районної ради Олександр Тюльпа повідомив, що ФП с.Мацкове, ФП с.Калюжне та ФП с.Сутиски не ввійшли до Плану спроможних мереж надання первинної допомоги, затвердженого розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації 22.05.2018 №311-ОД, тож постало питання про їх ліквідацію.

У СІМ’Ї З КОСІВЩИНИ МОЖУТЬ ВІДІБРАТИ ДЕТЕЙ…ПРИМУСОВО

Депутати занепокоєні ситуацією, яка склалася, але утримувати фельдшерські пункти сільські ради не в змозі, не вистачає коштів. Утримання ФП(фельдшерський пункт) на рік складає близько 120 тис. грн., ФАПу (фельдшерсько акушерський пункт) – 200-210   тис. грн..

Також, у зв’язку з закриттям вищезазначених структурних підрозділів, головний лікар проінформував про внесення змін до структури комунального некомерційного підприємства та до його штатного розпису.

Остаточно місцеві депутати  розглянуть проекти рішень на 36 сесії районної ради, та примуть рішення. Повідомляє gluhivrayrada.net.ua

Зрозуміло, що населення в сільській місцевості стрімко скорочується і органи місцевого самоврядування не бачать сенсу утримувати фельдшерські пункти там, де пацієнтів менше, ніж передбачено для одного такого пункту. Але як бути тим, хто все ж живе сьогодні в селах? Вони будуть змушені долати великі відстані, щоб отримати медичну допомогу. Для багатьох це настільки проблематично, що вони просто махнуть рукою на своє здоров’я. Мова про людей похилого віку. А можливо саме на це і розраховують ті, хто приймає рішення про скорочення ФП?