Груп подовженого дня в Сумах стане більше, але за них батькам доведеться платити

Що таке групи подовженого дня (ГПД) знають багато батьків та їх діти. У кожній школі є такі групи. Нажаль, держава перестала їх фінансувати  і зараз вони існують виключно за рахунок місцевого бюджету. Охочих віддати туди своє чадо набагато більше, ніж місць у цих групах.

НА МУНІЦИПАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ СУМ ЗБИРАЮТЬСЯ ВИДІЛИТИ 150 МІЛЬЙОНІВ

Адже в першу чергу можливість потрапити туди надають дітям пільгових категорій, а на інших в бюджеті м.Суми просто немає грошей. У зв’язку з цим, ще в серпні Сумська міськрада дозволила навчальним закладам надавати платні послуги, а саме створювати групи продовженого дня, які працюють на повному забезпеченні батьків учнів. На даний час їх вже 16 у Сумах, а кількість дітей в них – 510.

До чого я взагалі вирішив це написати? Батьки школярів початкових класів працюють і, звичайно ж, їм хотілося б, щоб їхні діти повчили уроки під наглядом вчителя, який може щось підказати, щоб діти були нагодовані ТОЩО. І цим батькам доводиться додатково з сімейного бюджету викроювати гроші (а в Сумах доволі скромні зарплати, хоча статистика стверджує зворотнє), щоб отримати можливість спокійно працювати, не турбуючись за своїх дітей. Навіть якщо витрати б’ють по кишені.

Адже в бюджеті грошей для дітей сумчан немає!!!  Немає грошей, щоб побудувати дитячий садок і школу в 12-му мікрорайоні, немає грошей на ігрові майданчики, немає для груп подовженого дня, немає для безкоштовного проїзду школярам тощо.

Але завжди є на плитку, на «Романтику», на висвітлення своєї «діяльності» в ЗМІ та на премії.