Командна робота: лікарі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР врятували життя та поставили на ноги постраждалу внаслідок ДТП жінку

Політравма – поєдання тяжких множинних ушкоджень, які супроводжуються травматичним шоком. Такий вид травми має вкрай важку клінічну картину та призводить до руйнування основних функцій та систем організму. Політравма досить погано піддається лікуванню, тому ризик інвалідизації або навіть летальності  є вкрай високим.

За даними МОЗ України, від травм щорічно гине 31-44 тис. осіб, з них 20-25% – від політравми.

Летальність при політравмі становить 12,2-63,4%, з них у перші 24-48 годин помирає 65,1– 70% потерпілих (із них 35% – у перші 15 хвилин від моменту отримання травми).

Саме тому лікування політравми потребує найвищої компетенції лікарів. Правильно обрана стратегія лікування, досвід та здатність надати допомогу швидко відіграють головну роль у порятунку пацієнта.

Приклад  такого порятунку був нещодавно і в Сумах.

Злагоджені командні дії лікарів з КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради, врятували пацієнтку, яка була госпіталізована до закладу з множинними переломами, отриманими в результаті дорожньої пригоди.

За словами завідувача ортопедо-травматологічного відділення № 2 «ЦМКЛ» Юрія БАРАБАНА, жінка була у вкрай важкому стані:

У неї було діагностовано шість переломів кінцівок, а саме гомілки, колінного суглобу, стегна, наколінника та передпліччя. Також постраждалій було діагностовано травматичний шок.

Того дня на зміні чергував лікар ортопедо-травматологічного відділення № 1 Артур КРАСНЕНКО. Спільно лікарською бригадою спеціалісти визначили алгоритм лікування політравми, на той момент дуже небезпечної для життя жінки.

Така кількість переломів – це множинна травма, – продовжує Юрій БАРАБАН, – і, як наслідок, існує загроза травматичної хвороби, жирової емболії, тромбоемболії. Було накладено стрижневі апарати, переломи були вправлені, в реанімації хворій було надана протишокова допомога лікарем Миколою БЕРЕЗКОЮ. Головне – ми зберегли їй життя, витягли з травматичного шоку.

Далі лікарі-ортопеди розпочали спеціалізоване оперативне лікування складних травм, що потребувало застосування металоконструкцій.

Було проведено металоостеосинтез та відкрите вправлення діафіза гомілки, – розповідає Юрій БАРАБАН, – металоостеосинтез плато колінного суглобу гомілки, потім було проведено сучасним методом блокуючий інтромодулярний остеосинтез лівого стегна та правого стегна. Були задіяні сучасні конструкції, вони стабільні й функціональні, тому пацієнтка вже може сідати. Тепер будемо потроху ставити її на милиці, щоб вона почала ходити, це найголовніше.

В ортопедичній службі Центральної міської клінічної лікарні напрацьований величезний досвід лікування складної політравми. Вперше цей метод лікар Ю. Барабан застосував ще 13 років тому і впевнений: теперішній стан пацієнтки підтверджує, що алгоритм лікування обрали правильно.

Як розповідає постраждала, вона пережила цілий місяць постійного болю, але відчула позитивний результат, тому цілком довіряє і вдячна лікарям.

Налаштовувала себе, щоб хоч якось пережити ці операції, дуже хотілося знову стати на ноги. І зараз розумію, що потрапила до рук гарних та професійних лікарів, – говорить жінка.

Ортопеди Центральної міської клінічної лікарні зазначають: металоконструкції, якими скріпили усі множинні переломи, видаляти не доведеться.

Їй встановлені новітні високотехнологічні металоконструкції, їх видаляти непотрібно, – розповідає лікар-інтерн ортопедо-травматологічного відділення № 2 Центральної міської клінічної лікарні Олександр ШАКО. – Вони встановлені для того, щоб пацієнтка одразу встала і пішла. Щодня ми з нею займаємося: ми її садимо, трішки згинаємо коліна, щоб вона пережила біль, і він потроху зменшується. Сподіваюся, що до кінця наступного тижня ми будемо навіть виписувати її, і що вона з лікарні піде вже своїм ходом, хоча поки що й на милицях.

Попереду в жінки обов’язковий і тривалий курс реабілітації. Але завдяки злагодженим, професійним та, головне, своєчасним діям команди фахівців «ЦМКЛ» вона знову зможе ходити.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *