Прапор України в Сумах: закон дозволяє ставитися недбало?
|Підставою для цієї публікації стало звернення сумчанина. Але спочатку хотілося б написати кілька слів від себе.
Прапор України. Яке у вас ставлення до державного прапора? Це символ моєї держави, символ людей, які роками пашуть, гнуть спину, утримуючи її на плаву за рахунок трудового поту, а сьогодні багато хто платить за це своєю кров’ю і навіть життям.
У 2014 році було модно носити жовто-блакитні стрічки на рукавах, рюкзаках, їх вішали на дерева, фарбували паркани. Я бачив стрічки навіть на сміттєвих урнах. (фото Суми) Я її тоді хотів зняти, але там був вузол, який я так і не зміг розв’язати.
Особисто я таке явище не можу назвати патріотизмом. Мене просто бісить, коли люди ходять в шортах кольору прапора України. Прапор повинен бути в руках, біля серця, а не на дупі.
Отже, сумчанин Володимир К., надіслав фото, а також скаргу на відділення Ощадбанку в Сумах по вул.Харківська. Його обурив стан прапора, який висить над входом у відділення. Брудний, порваний, скручений у трубочку. Державний банк України! Чоловік зайшов у відділення, покликав керуючого, зробив зауваження, але та відповіла, що подібні питання не в її компетенції.
Така ситуація не тільки біля Ощадбанку. У місті часто можна побачити таку картину.
[su_quote]Чи можна якось притягнути до відповідальності людей, які не стежать за станом прапора України? Адже це – недбалість, ну а по факту, це неповага до державної символіки [/su_quote]- написав Володимир.
Мати двох маленьких діток з Сумщини потребує фінансової допомоги на лікування [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/mati-dvoh-malenkih-ditok-z-sumshhini-potrebuie-finansovoi-dopomogi-na-likuvannja/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]
Це питання я переадресував до правоохоронних органів: прокуратури та поліції.
Отримав відповідь. Обидві структури відповіли однаково. Якщо коротко – ні, не можна! Згідно із законом можна притягнути до відповідальності, якщо мова йде про відкриту неповагу до символіки, коли це – наруга (ст.388 КК). А саме, коли рвуть прапор, топчуть ногами, спалюють тощо.
Немає в законі статті, яку б можна було застосувати до керівників тих підприємств, яким все одно, що над їх дверима висить щось схоже на ганчірку, а не прапор країни і нації з її історією.
Правоохоронці можуть лише порекомендувати, в надії визвати докори сумління. І все!
Висновок. Патріотизм – це поняття, яке кожен сприймає по-своєму. І якщо вже закон допускає можливість відноситься до символіки недбало, то що вже казати про людей, яким потрібно нагадувати, тикати їх носом, бо їм ліньки проїхатися в центр і витратити 60-100 гривень на гарний, новий прапор, який би гордо майорів біля входу.
Якщо лінь, то краще зніміть і ніколи більше не вішайте, не ганьбіть себе і мою державу.