Як шахраї зробили сумчанку відомою на всю Україну

Передаючи ксерокопії або фотографії документів стороннім особам, поміркуйте над тим,  а де насправді ваші дані можуть бути використані?

Минулого тижня в соціальній мережі фейсбук жителька міста Луцьк Світлана Козак, звернулася до сумчан з проханням бути обачними, бо в нашому обласному центрі, на її думку, живуть відомі на всю Україну шахраї.

Так Світлана написала: «Возможно кто-то знает эту девушку? Она аферистка предлагает работу и разводит на деньги. Люди не ведитесь на нее и распространите по группам (в соцсетях). Потому что я уже попалась на ее ловушку, она очень хорошо убеждает, а затем блокирует. Сначала просит одну сумму сбросьте ей, затем другую, а люди ведутся, возможно и последние деньги отдают, чтобы потом получить шанс заработать».

З даним текстом вона розмістила копії паспорта Інни Шевченко (по батькові ми не вказуємо), яка дійсно проживає в Сумах. Крім цих фотографій, Світлана розмістила і інші: копію чека про переказ коштів та скріншот з номером телефона з якого дзвонила шахрайка Інна.

Ми попросили Світлану розповісти докладніше про ситуацію. За її словами, вона шукала роботу, але так вийшло, що ця Інна звернулася до неї сама в соцмережі «ВКонтакті», запропонувавши підробіток. Світлана погодилася. Шахрайка вислала їй список з умовами, а також попросила перевести на карту суму в 475 гривень. За що саме потерпіла не розповіла, але підозрюємо, що це могла бути передоплата за товар, який нібито потім потрібно буде реалізувати.

Адміністративний суд прийняв рішення закрити школу №3 в Сумах [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/news/administrativnij-sud-prijnjav-rishennja-zakriti-shkolu-3-v-sumah/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Щоб жертва була спокійніше Інна вислала їй фотокопії паспорта, а також номери телефонів людей, з якими вона (шахрайка) нібито працює. Світлана довго не погоджувалася, а потім здалася і відправила гроші. Ну, а далі традиційно – «Номер вызываемого вами абонента отключен или находится вне зоны действия сети».

В інтернеті на сайтах, де люди діляться інформацією про шахраїв, ми знайшли дуже багато інформації зі згадуванням даних Інни Шевченко. Всі історії схожі одна на одну, хоча написані в період з 2017 по 2019 роки. Інна пропонує підробіток по складанню ручок на дому, бере передоплату за комплектуючі і потім змінює номер телефону. Гроші переводяться на карту іншої людини. При цьому шахрайка сама знаходить своїх жертв у соцмережах.

Але в цій історії нам не давав спокою один момент. Невже ж шахрай буде всім надсилати фотографії свого паспорта? Але довго відповідь на це питання нам шукати не довелося. Нам написала та сама Інна Шевченко, фотографії даних якої розмістила мешканка Луцька. Інна побачила її пост, поставлені нами запитання і зрозуміла, що ця тема нас зацікавила.

За словами Інни, кілька років тому, вона сама потрапила на вудку шахраїв, відправивши їм і гроші і фото свого паспорта. Після цього, час від часу, до неї приходять повідомлення з претензіями від людей, з якими вона раніше не спілкувалася і які вимагають повернути їм гроші. Шахраї створили точні копії її сторінок в соцмережах. З тією лише різницею, що на сторінці Інни є хоч якась активність, а на дублікатах, створених аферистами, тільки лише вкрадені з її сторінок фотографії.

На жаль, виправити ситуацію для Інни, яка сама одного разу стала жертвою шахраїв і зараз стала відомою на всю Україну, вкрай складно, а точніше практично неможливо. І все через всього один лише необачний вчинок. Не варто було невідомим людям давати фотокопії паспорта! Адже все могло закінчитися значно гірше. Шахраї можуть оформити кредит, використовуючи її дані.

Для інформації, є шахраї, які входять в довіру і різними способами збирають інформацію людей. Це і копії паспорта та номери карток тощо. І потім перепродують цю інформацію своїм «колегам», які потім і будуть використовувати ваші дані, щоб обманювати інших.

Даємо вам пораду. Якщо є необхідність зробити копії паспорта та ІПН для працевлаштування, підписання договору, отримання кредиту тощо, завжди робіть на них написи: копія вірна, вказати дату і для чого саме призначені копії, наприклад «Для отримання кредиту». Видалити такі написи в різних програмах вкрай складно, сліди виправлень будуть помітні.

Що стосується Інни, ми рекомендуємо їй написати заяву в поліцію і змінити паспорт на інший.

Бережіть себе, своїх рідних і свої гроші.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *