Пенсіонерка з Сумщини стала жертвою шахрая, який видавав себе за нареченого з-за кордону: поліція розшукує афериста

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «шахраï на сайтах онлайн-знайомств: знайомств: "привит, пшли в KİHO! бронюй квитки за посиланням" He переходь за посиланнями вi̇д малознайомих людей! користуйся безпечними платжними сайтами банкукрайни baHk украгни нацональний полця ΠΟh»

Від злочинних дій шахрая літня жителька міста Суми втратила 90 000 гривень, повіривши невідомому, який вдавав з себе закоханого в неї іноземця. Це вже далеко не перший випадок в Україні, коли літні люди, ведучись, здавалося б на просто неймовірні шахрайські схеми, втрачають всі свої заощадження.

Вчора до поліції, з заявою про злочин, звернулася 71-річна жінка. Вона повідомила правоохоронців, що у соціальній мережі їй надійшло повідомлення від користувача Ralph Tod. «Іноземець», під час спілкування повідомив, що працює «лікарем нейрохірургом в Єменському таборі від ООН».

В ході подальшого спілкування з жінкою, незнайомець повідомив, що хоче приїхати до неї у відпустку. Проте для цього жінці необхідно написати листа в ООН та вказати в ньому, що вона його наречена. Жінка не знала, як це зробити, тож її залицяльник взявся робити все сам.

Від імені жінки, він, з її поштової скриньки, нібито направив листа до ООН. А вже через кілька днів «нареченій» надійшов лист з підтвердженням отримання запиту про відпустку та необхідністю сплатити поштові витрати в розмірі 38 483 гривень. Після цього написав Ральф і повідомив, що «для підтвердження відпустки необхідно перерахувати грошові кошти в сумі 1000 доларів США». Жінка погодилася, рушила до відділення банку і відправила 40 тисяч гривень на вказану їй банківську картку.

Через два дні жінці знову написав Ральф та повідомив про те, що приїде в Україну «з командою з чотирьох співробітників військової розвідки та чотирьох співробітників служби безпеки та про необхідність сплатити 3000 євро на витрати. Пенсіонерка йому відповіла, що немає такої суми, та «наречений» не відступив, а попросив жінку сплатити хоча б половину коштів. Після розмови з «іноземцем» сумчанка знову пішла до банку та перерахувала грошові кошти в сумі 50 000 гривень на банківську картку українського банку. Коли ж, після відправлення грошей жінка знову отримала повідомлення про необхідність відправити ще 15 000 гривень, вона зрозуміла, що спілкувалася з шахраєм, тож звернулася із заявою до поліції.

Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочали слідство.

Пам’ятайте, в різних соціальних мережах не виплачують допомогу від держави, не надають кредитів, не оформлюють спадщину, не поновлюють банківські рахунки, а от на різного роду шахраїв там наштовхнутися дуже легко. Описаний вище випадок красномовне тому підтвердження.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *