День пам’яті та примирення. З повагою згадаймо тих, хто визволяв від нацистів Сумську область

 8 травня, у Сумах відбулося покладання квітів до монументу «Героям Сумщини».

Сьогодні Сумщина разом із Україною та європейською спільнотою відзначає 76 річницю з дня підписання антигітлерівською коаліцією акту щодо безумовної капітуляції Німеччини у Другій світовій війні. В Україні офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом розпочинаються 8 травня у День пам’яті і примирення.

«Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (за різними статистичними джерелами загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Але жителі міст, селищ і сіл всієї України йшли на ці жертви, воювали, рятуючи рідну землю, – зазначив заступник голови Сумської облдержадміністрації Вячеслав Печененко. – І недаремно ми сьогодні знаходимося біля монументу «Героям Сумщини». Хочемо вклонитися тим, хто визволяв від нацистів нашу область. І згадати зі сльозами на очах тих, хто загинув за мирне майбутнє рідної землі».

Довідково. Офіційне свято перемоги над нацизмом відзначається у Європі 8 травня. Генеральною асамблеєю ООН 8 травня проголошено з 2005 року Днем пам’яті та примирення.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений Указом Президента України від 24 березня 2015 року № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».  

Сумська ОДА

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *