«У приміщенні 7 градусів»: на Кооперативній у середмісті Сум будинок без опалення

У Сумах на вулиці Кооперативній стоїть без опалення житловий будинок. У нього немає управителя, мешканці не створили ОСББ. Комісія з чиновників, яка 19 листопада приїздила на місце, виявила запірний кран, який розмерзся, і пішла нічого не коментуючи.

Люди, які живуть і працюють у будинку, кажуть, що у приміщеннях сім градусів тепла. Як розповіла Оксана Ловкова, яка тут мешкає, кран, що стоїть на вході в будинок і перекриває подачу опалення – тріснув.

«Труби розмерзлися чи засувки. Коли буде опалення – не відомо. Пропонують своїми силами розв’язувати дане питання», – говорить Оксана Ловкова.

Крім квартир тут також є комерційні приміщення. На першому поверсі будинку м’ясний магазин. Продавчиня говорить, що працюють за температури 7 градусів тепла.

«Коли на вулиці -7º, то в нас в приміщенні +7º і це дуже холодно. Вистояти цілий день – не реально в такій температурі. Для продукції – так, це хороша температура, а для нас – дуже холодно», – говорить продавчиня Алла Паращенко.

Читати також: На Сумщині знову сталася аварія на нафтопроводі

19 листопада до людей приходила комісія, зокрема представники департаменту інфраструктури. Вони поспілкувались з людьми, оглянули мережі й пішли – говорити з журналістами ніхто не погодився.

До 2019 року тут було об’єднання співвласників, також був управитель. Зараз будинок, розповів директор департаменту інфраструктури Олександр Журба, на самообслуговуванні. Як і сусідній, через який йде тепло – а там великі борги.

«Будинок категорично не бажає пускати теплоносій, через те, що по будинку загальна заборгованість понад 240 тис. грн. У квартирі, через яку заходить трубопровід, мережа скажімо так теплоносія. Він повирізав у себе усі батареї й говорить, якщо пустите тепло у мене побіжить теплоносій у квартирі. Принципово не дає відкривати засув. «Сумитеплоенерго» з КППВ думають як переключити цей будинок обійти й подати теплоносій на споживача на 15 будинок», – говорить Олександр Журба.

Опалення на цій територій міста почали вмикати минулого тижня. Його подає Котельня північного промвузла, але якщо і перемкнуть на «Сумитеплоенерго», каже його директор Дмитро Васюнін – тепло не пустять, доки не буде ОСББ або управителя та укладених із ними угод.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *