У Сумах дачі засипає золою з відстійника ТОВ «Сумитеплоенерго»

У Сумах дачі засипає золою з відстійника місцевої ТЕЦ

Дачі на Баранівці у Сумах засипає золою. Місцеві жителі розповідають, що попіл несе вітром з сусіднього відстійника, який використовує товариство «Сумитеплоенерго». Там підприємство складує відходи від спалення вугілля. 18 травня діяльність підприємства намагалася перевірити екоінспекція.

Людмила Величко обробляє город на Баранівці майже півстоліття. Розповідає, що останні років 15 у вітряну погоду весь дачний масив засипає золою. Несе з відстійника, куди вивозять відходи з ТЕЦ. Зола дуже дрібна і легка, як пудра, каже пані Людмила, — у повітря підіймається від найменшого пориву вітру.

У Сумах дачі засипає золою з відстійника місцевої ТЕЦ

«Допоки опалювання на ТЕЦ було на газу – цей відстійник був озером, в якому була риба. Все озеро було у комиші, в зелені, і ніякого пилу не було.

Потім перевели опалення на вугілля. ТЕЦ скидує з котлів золу, відпрацьоване вугілля з водою в цей відстійник. Коли ця зола підсихає – пил на кілометр піднімається», — розповідає жінка.

У Сумах дачі засипає золою з відстійника місцевої ТЕЦ

Дачниця Марія Самсонюк розповідає, що у вітряні дні у дворі неможливо знаходитися. Цю дачу купили, аби вирощувати городину для дітей і онуків, але їсти урожай, вважає, небезпечно.

Читати також: Нардепи відправили міністра охорони здоров’я Степанова у відставку

«Вирощуємо овочі, ягоди, яблука для того, щоб їх їсти, а не для того, щоб на них пил вкладався у 3-4 пальці. В кімнату зайти не можливо, коли пил летить – волосся стає чорне», — розповідає вона.

У Сумах дачі засипає золою з відстійника місцевої ТЕЦ

Дачники писали скарги до екологічної інспекції, яка у відповідь намагається перевірити діяльність «Сумитеплоенерго», чи дотримується воно вимог природоохоронного законодавства. Поки жодного разу інспекторів на підприємство не пустили. За останній рік таких спроб було чотири, у тому числі 18 травня.

Інспектор екоінспекції викликав поліцію, останні приїхали за півгодини. Після спілкування з охороною до інспекторів вийшов чоловік, який представився юристом підприємства і пояснив, що не може їх пустити, бо на місці немає відповідальної особи. За словами екоінспектора, чоловік також сказав, що взагалі про позапланові перевірки треба попереджати

За результатами недопуску нами буде складено акт та написане відповідне подання до правоохоронних органів, сказав Суспільному державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Сумської області Сергій Литвиненко.

Щодо забруднення дачного масиву, наразі журналісти чекають на коментар від товариства «Сумитеплоенерго».

Нагадаємо, що директор ТОВ «Сумитеплоенерго»  —Дмитро Васюнін, депутат Сумської міськради, член партії «ВО «Батьківщина».

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *