У Сумах під час акції-тестування у трьох людей виявили гепатит

загрузка...

На Покровській площі в Сумах людей тестували на вірусний гепатит. З понад сотні сумчан, які пройшли тестування, у трьох виявили гепатит.

Акція тривала близько двох годин. ЇЇ влаштували з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами.

До початку тестування біля лабораторії на колесах зібралася черга з людей, охочих пройти обстеження. Прийом почався о 16 годині. Експрес-тестування, 15 хвилин очікування результату, – і пацієнт дізнається про свій статус.

«Йшла повз, дивлюся: стоїть машина, лабораторія. Вирішила себе перевірити. Зараз поширюється ця хвороба, всі побоюються», – розповіла Галина Горева, яка вирішила пройти тестування.

«Прочитав про цей захід у Facebook, вирішив завітати. Минулого року теж проходив тестування», – розповів Олександр Вороненко.

Захід на Покровській площі організували представники громадської організації «Клуб «Шанс» спільно з фахівцями обласної інфекційної лікарні. Зараз на Сумщині на обліку перебувають 4500 осіб, хворих на гепатити, з них більшість мають саме гепатит С.

У Сумах розлючений чоловік розтрощив двері в комунальному автобусі

Сумщина тримається в трійці областей з найвищим рівнем захворюваності на гепатити, розповіла головна інфекціоністка області Ірина Троцька. «Це пов’язане саме з високим рівнем діагностики. В області вже кілька років працює програма «Антигепатит». У рамках цієї, а також державної програми, проліковано більше 1500 осіб», – розповіла лікарка.

Крім проходження експрес-тесту, кожен міг отримати рекомендації щодо профілактики вірусних гепатитів і алгоритм дій у разі виявлення інфекції.

«Парадокс у тому, що хворі на гепатит в дев’яти з десяти випадків дізнаються пізно про свій діагноз. На ранніх стадіях надважливо виявити хворобу. Нині в Україні все лікується, і наше завдання – донести суспільству, що раз на пів року тестування – це нормально, як на гепатити, та і на ВІЛ «, – вважає керівник «Клубу «Шанс» Андрій Букін.

На акції також можна було проконсультуватися з фахівцями «Клініки, дружньої до молоді». У цій установі можуть пройти тестування сумчани віком від 14 до 25 років.

Поліція Сумщини розшукує шахрая, який видурив у працівниці поштового відділення майже чотириста тисяч гривень

«У цьому році ми маємо можливість тестування на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс одним швидким тестом з одного проколу пальця. Результат – через 15 хвилин», – розповіла завідувачка клініки Владлена Концевич.

Експрес-тести мають точність понад 95%. За умови отримання позитивного результату люди мають пройти додаткове обстеження в інфекційній лікарні.

Авторка — Анна Книш suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *