У Сумах тепловики перевіряють мережі на міцність — найбільше відключення буде в липні

загрузка...

У Сумах тривають гідравлічні випробування. Тепловики перевіряють мережі на міцність. З 19 квітня частина жителів Сум залишились без гарячої води.

Випробувати теплові мережі розпочали з Курського мікрорайону. Через це людям, які там проживають, на півтора місяця вимкнули гарячу воду.

«Ніхто нічого не говорив, по-перше, і коли буде? Сказали, до 30-го, так ми чули з інтернету. А коли? У нас кожен рік немає води взагалі. Не знаю, коли буде, буде вона чи ні. На газу гріємо воду», — каже мешканка будинку на вулиці Ковпака Валентина Мураєнко.

Ще один житель — Юрій Багацький зазначає: «Ніхто нічого не повідомляв, повісили лише оголошення, що з 4 квітня треба сплачувати за гарячу воду Сумській ТЕЦ. Перші дні вода була, два-три дні перших, як вимкнули опалення. Потім холодна замість гарячої біжить. Оце і вся історія. Так, що мріємо покупатися, не знаємо де, хоч в баню біжи».

«Сказали: випробування. Ну, так, а до випробувань 10 днів чи скільки, вода була холодна. Не те, що покупатися, а руки мерзнуть мити. Каструлю гріємо — і вмиваємося. Ми ж до цього йдемо у первісний світ», — каже Антоніна Гамбурзька.

Пані Ольга говорить, що про відключення не знала: «ОСББ на Ковпака, 59 нічого не зробило, щоб хоча б попередити, щоб розуміти, який термін не буде води».

Міські теплові мережі обслуговує «Сумитеплоенерго» — всього 313 км. За словами директора підприємства Дмитра Васюніна, цьогоріч на гідравлічні випробування в бюджет заклали майже мільйон гривень.

«Частина з теплових мереж вже відпрацювала свій термін експлуатації. Однак — в задовільному стані. Де ми очікуємо пориви, де слабкі місця? Це проспект Курський, вул. Ковпака, частково — проспект Шевченка та район вул. Тополянська», — сказав він.

У Сумах тепловики перевіряють мережі на міцність — найбільше відключення буде в липні

Також додав: «Тривалість випробувань і, відповідно, відсутність послуги постачання гарячої води залежить від протяжності теплових мереж та їхнього діаметра».

Гідравлічні випробування теплових мереж у Сумах триватимуть до кінця серпня. Поетапно гаряча вода зникатиме у різних районах міста. Почнуться випробування з північної частини, поступово переміщуюсь до старого центру. Найбільшу кількість вулиць позбавлять гарячої води на два тижні у липні. Це буде вся центральна частина Сум: від Тополянської — до Петропавлівської. Також 9, 10, 11 та 12 мікрорайони плюс «Пришиб» і «Хіммістечко». Далі – майже місяць — випробуватимуть мережі у районі вулиць Нахімова та Роменської. Останніми, за планом, мають стати вулиці поблизу самої ТЕЦ.

Також мають провести випробування внутрішньобудинкових мереж. Коли такі стартують у Сумах, поки невідомо, сказала начальниця міського відділу житлового господарства Тетяна Власенко.

Читати також: У Сумах затримали жінку, яка намагалася оформити паспорт, перебуваючи в розшуку з 2015 року

«Кожним управителем розробляється графік – до 1 травня. Цей графік погоджується з теплопостачальними організаціями. На підставі нього проводитимуться гідравлічні випробування на внутрішньобудинкових мережах. Коли будуть проводити – будуть оголошення на під’їздах, уповноважена особа буде попереджена, бо може статися все, що завгодно», — сказала вона.

За інформацією речниці «Сумитеплоенерго» Вікторії Харченко, 2020 року під час випробувань теплових мереж виявили 120 поривів. Про те, що у будинках на Ковпака їх проводитимуть, тепловики не попереджали, розповів голова ОСББ, яке тут створене, Роман Гученко.

«Коли відбуваються гідравлічні випробування, то відповідний надавач послуг зобов’язаний для забезпечення безпеки в першу чергу будинку повідомити ОСББ або управителя, особу, яка здійснює управління будинком Чому це має робитись, тому що дається відповідний тиск, потрібно ставити відповідні заглушки, аби цей тиск не пройшов у квартиру і не наробив лиха у будинку. Якщо сьогодні були, від вас почув, що були випробування, то мене як голову правління ОСББ Ковпака, 61 ніхто не повідомляв», — сказав він.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *